Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kuzey şehir konut projesinde hummalı bir çalışma yürütülüyor

KUZEY ŞEHİR KONUT PROJESİNDE HUMMALI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

KUZEY ŞEHİR KONUT PROJESİNDE

Şanlıurfa’da dar gelirli ailelere yönelik yapılacak olan “Şanlıurfa Kuzey Şehir” konut projesi için alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanarak ilk etapta 2 bin 500 konutun yapımına başlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle kentte artan konut ihtiyacına karşı Aşık-Öğütçü bölgesinde ilk etapta 2 bin 500 konut yapılacak. Dar gelirli ailelere yönelik yapılacak olan “Şanlıurfa Kuzey Şehir” konut projesi için ilk olarak altyapı şartları olgunlaştırıldı.

Kuzey Şehir Proje alanına rahat bir şekilde ulaşım ve hizmetlerin sağlanması amacıyla bağlantı ve iç yol çalışmaları gerçekleştirildi. 19 farklı blokun aynı anda yükseleceği projede şu an 13 blokun kazısı tamamlandı. 6 blok inşaatında da radye temel çalışmaları ve beton döküm çalışmaları tamamlandı.

Yüzde 60’ının yeşil alanın yer aldığı uydu kent niteliğindeki “Şanlıurfa Kuzey Şehir” konut projesinde binalar 6 katlı olacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi BELTAŞ A.Ş tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde bölgede Başkan Beyazgül’ün talimatlarıyla hummalı bir çalışma yürütülüyor. Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünen ekipler, sahadaki çalışmalarını da bu minvalde gerçekleştiriyor.

Şanlıurfa’da etaplar halinde toplam 25 bin konutluk hamle yapan Büyükşehir Belediyesi ilk etapta Aşık Öğütçü’de yapacağı 2 bin 500 konutun yapım çalışmalarını sürdürüyor.

19 farklı blokun aynı anda yükseleceği Şanlıurfa’da dar gelirli ailelere yönelik yapılan konut projesinde şu ana kadar 13 blokun kazısı tamamlandı. 6 blok inşaatında da radye temel çalışmaları ve beton döküm çalışmaları tamamlandı. Temel kalıp ve izolasyon işlemleri ise devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, halk ekmek projesi, yaşlıların dinlenme noktası hobi bahçeleri, şehir içi trafiğini rahatlatan Abide Köprülü Kavşak Projesi, yıllardır kanayan bir yara olan Açıksu Caddesi, trambüs meselesi, kültür ve turizm yolu, kale eteği, Asya ve Osmanlı Mahallesi, Kızılay Bahçesi, Kızılkoyun ve belediye bahçeleri gibi birçok sorunu da beraberinde çözerek bu alanları vatandaşların hizmetine sundu.