Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yağışlara dayanamayan ahır çöktü

ADIYAMAN’DA, BİRKAÇ GÜNDÜR ETKİLİ OLAN YAĞIŞLARA DAYANAMAYARAK ÇÖKEN AHIRDA BULUNAN 37 KİŞİDEN 7’Sİ TELEF OLDU. ENKAZ ALTINDA KALAN HAYVANLAR EKİPLER TARAFINDAN KURTARILDI.

ADIYAMAN’DA, BİRKAÇ GÜNDÜR ETKİLİ

Adıyaman’da, birkaç gündür etkili olan yağışlara dayanamayarak çöken ahırda bulunan 37 küçükbaş hayvandan 7’si telef oldu. Enkaz altında kalan hayvanlar ekipler tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgilere göre, yaklaşık birkaç gündür etkili olan yağışlardan dolayı Adıyaman’ın Uzunköy (Dilikan) köyünde Mehmet Erdoğan’a ait ahır çöktü. İçeride bulunan 37 hayvan enkaz altında kaldı. Meydana gelen olay sonrası 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verildi. Kısa sürede harekete geçen Acil Çağrı Merkezi, olay yerine AFAD ekipleri, jandarma ekipleri ve İl Özel İdaresine ait iş makineleri sevk etti. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerin yaptığı arama ve kurtarma çalışmaları neticesinde enkaz altında kalan ve yaşayan 30 küçükbaş hayvanı kurtardı. Kurtarılan hayvanlar yeniden sahibine teslim edilirken 7 küçükbaş hayvanın ise telef olduğu öğrenildi.

İZMİR'İN FOÇA İLÇESİ AÇIKLARINDA MEYDANA
Sıradaki Haber İzmir Foça açıklarında dev hortum