Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Ali Çelik “Başarılı öğrencileri yurt için yurt dışı gezilerle ödüllendireceğiz”

HAKKARİ VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ALİ ÇELİK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZİ, YURT İÇİ VE DIŞI GEZİLERİYLE ÖDÜLLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ DEDİ.

HAKKARİ VALİSİ  VE

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, başarılı öğrencilerimizi yurt içi ve dışı gezileriyle ödüllendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir hafta önce İstanbul ve Çanakkale gezisine çıkan öğrenciler, Hakkari’ye döndü. Yapılan gezi ile ilgili açıklamada bulunan Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, gelecek planları yapan gençlere, üniversite tercihlerinde yol haritası olacak bir gezi hediye etmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Amaçlarının gençlerin moral ve motivasyonlarını artırmak ve büyük şehirlerdeki gözde üniversiteleri ziyaret ettirerek gençleri, buralara özendirmek, olduğunu söylen Vali Çelik, “Güzel Sanatlar Lise’mizin öğrencileri, bu geziyle kendi alanlarında en iyi olan üniversiteler hakkında, bilgi sahibi oldular. Hakkari il ve ilçelerinde ikamet eden ve şehir dışına hiç çıkmayan öğrencilerimizin bu tür gezilere katılmalarını sağlayarak yeni ufuklar kazanmalarını çok önemsiyorum. Güzel Sanatlar Lisesi son sınıfında okuyan 35 öğrencimizi, 1 yönetici ve 4 öğretmen eşliğinde uçakla yollayarak İstanbul ve Çanakkale’de konaklamalarını sağladık. Çocuklarımız, oralarda güzel anılar edindiler ve inanıyorum ki bu anılar, yavrularımızın hayatında özel bir yer tutacaktır. İstanbul ve Çanakkale Valilikleri ile bu illerimizin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine de teşekkür ediyorum çocuklarımızı orada sahiplendiler. Hakkari Valiliği ve Hakkari Belediye Başkanlığı olarak ildeki öğrencilerin istedikleri hedeflerine ulaşmalarını, aileleri ve ülkelerine değerli bir insan olarak geleceklerini kazanmaları adına destek ve katkı vermeye devam edeceğiz. Sıklıkla belirtiyor ve altını çiziyorum. En nitelikli alanımız ve uğraşımız eğitim; çünkü eğitim insandan başlayarak toplumu ve geleceği şekillendiren en önemli ve bu anlamda asla ihmal edilmemesi gereken bir alan. Ayrıca, insanın hem kimliğini hem de kişiliğini şekillendiren sevgili öğretmenlerimiz, unutulmayan kahramanlardır. İnanıyorum ki kadim ilimiz ve güzel ülkemizin yarınlarına, büyük katkılar sunmak için Hakkari eğitim camiası ve tüm eğitim paydaşlarıyla birlikte, öğrencilerimizi güçlü kılmak ve geleceğe hazırlamak adına yoğun bir çaba içerisinde olacağız. Şüphesiz ki valiliğimizin, belediye ve bütün kamu imkânlarının hepsi Hakkari’de yaşayan vatandaşlarımız için yani milletimizin her bir ferdi içindir” dedi

Sosyal belediyecilik uygulamasıyla tüm öğrencilerin eğitimini her alanında başarılı olmalarına dönük bir çalışma planı ve süreci başlattıklarını ifade eden Vali Çelik, “İlk olarak il genelinde okuyan tüm 8 ve 12. sınıf öğrencilerimizi gerçek sınav ortamlarında sınav deneyimi yaşamaları için kazanım değerlendirme sınavına tabi tuttuk. Milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenlerimizin desteği ve rehberliğiyle inanıyorum ki her bir öğrenci bu sınavlarla kendilerini daha iyi gözlemleyecektir. Eğitim uzun soluklu olduğu için neticeleri geç alınsa da bu senenin sonunda çok daha önemli ve değerli kazanımlar elde edeceğimize olan umudumuz yüksek.

İnanıyorum ki Hakkari’miz, ülkemizin yoğun genç nüfusuna sahip olan her bir genciyle eğitim ve spor alanındaki birçok sınav, yarışma ve etkinliklerdeki başarı oranlarıyla örnek bir şehir olacaktır. Çünkü Hakkari’miz, kadim medeniyet mirasıyla kültürel bir zenginliğin kentidir. Bunu daha ileriye ve iyiye taşımak da bizlerin sorumluluğundadır. Bu doğrultuda, şüphesiz çok büyük katkı vereceklerine inandığım öğretmenlerimize büyük işler düşmektedir. Şüphesiz başarının karşılığını vermek ve ödüllendirmek, özellikle eğitim alanında olması gereken ve örnek alınması gereken bir tavırdır. Bizler de başarılı öğrencilerimizi, yurt içi ve dışı gezileriyle ödüllendirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

DENİZLİ VALİSİ ÖMER FARUK COŞKUN,
Sıradaki Haber Vali Coşkun, üniversiteli gençlere kamu sektörünü anlattı
Reklamı Geç