Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uzlaşı için Çocuk Esirgeme Kurumuna 5 bin lira bağışladı

EĞİTİMLER KAPSAMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ, DOĞADA YAŞAM VE DOĞA GÖZLEM ETKİNLİKLERİ DE DÜZENLENEREK MİNİK DOĞASEVERLERİN DOĞAYI DAHA DA YAKINDAN TANIMALARI SAĞLANIYOR. İZMİR’DE İLK DEFA ÖZEL GEREKSİNİMLİLER İLE SOSYAL YÖNDEN DEZAVANTAJLI ÇOCUKLARIN DA KATILDIĞI NEŞE PALAMUDU ORMAN OKULU, 2-10 YAŞ ARALIĞINDAKİ TÜM ÇOCUKLARIN TABİAT İLE İÇ İÇE BÜYÜMELERİNE İMKAN SAĞLAYARAK ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTIRMAK ADINA ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENECEK. – MÜŞTEKİ NESRİN EMEÇ VE UZLAŞTIRMACI OLARAK ATANAN EVREN BOZKURT

Bu haberin fotoğrafı yok

Eskişehir Uzlaştırmacılar Derneği Başkanı Muharrem Akaydın, meslektaşlarının önlerine gelen dosyaların çözümünde “Toplumsal barışa ve topluma faydalı bir edimi yerine getirmek” kuralını uygulamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Hakaret ve tehdit suçundan şüpheli M.D. hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma dosyasının Uzlaştırmacı Bürosuna gelerek uzlaştırmacı olarak atanan Evren Bozkurt’un dosyayı alarak bir ön çalışma yaparak tarafları uzlaşmaya davet ettiğini anlatan Akaydın, “Uzlaştırma görüşmelerinde toplumsal uzlaşı ve toplum yararı edimler hakkında tarafları bilgilendirmesi akabinde müşteki Nesrin Emeç, Eskişehir Çocuk Esirgeme Kurumu’na katkı yapmak istediğini, bu sebeple de şüpheli M.D.’nin ilgili kuruma 5 bin TL bağışta bulunması şartıyla uzlaşmak istediğini beyan etmiştir. Şüpheli M.D. de bu teklifi kabul ederek toplumsal barışa ve topluma faydalı bir edimi yerine getirmekten mutlu olacağını belirtmiştir.” ifadelerini kullandı.

Böylece anne babasından koparılmış ya da bakacak kimsesi olmadığından Çocuk Esirgeme Kurumlarına yerleştirilmek zorunda kalan, belki de olgunluk yaşta tanışacağı hayatla küçücük yaşta tanışmak zorunda kalan çocuklar için güzel bir adım atıldığını dile getiren Akaydın, “Eskişehir Uzlaştırmacılar Derneği olarak her toplantı ve platformda toplum yararına olacak edimle uzlaştırma sağlanması konusu üzerinde durulmaktadır. Bu itibarla da; Uzlaştırma Müessesesi olarak unutulmadınız sevgili yavrular” dedi.

“Uzlaştırmacılara sahip çıkılmalı”

Uzlaştırmacı Evren Bozkurt, müşteki Nesrin Emeç ve M.D.’ye teşekkür eden Başkan Muharrem Akaydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizleri her daim toplumsal projelere yönlendiren Eskişehir Cumhuriyet Başsavcımız Ali Yeldan beye ayrı bir parantez açmak isterim. Eskişehir’de umüessesesine çok çok önem veren ve mümkün mertebe ‘Sosyal edimlerle uzlaşma sağlanması’ yönünde yönlendiren ve teşviklerinden dolayı müteşekkiriz. Yine Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz ve Uzlaştırma Cumhuriyet savcılarımız keza daima uzlaştırmacılarla istişarelerde bulunarak Uzlaştırma Kurumu’na katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Onarıcı adaletin yeni yüzü olan uzlaştırma müessesesine toplumun tüm katmanları sahip çıkmalı ve toplumsal uzlaşı için birlikte katkı sunmalıyız.”

KURBAN BAYRAMI TATİLİ SEBEBİYLE MEMLEKETLERİNE
Sıradaki Haber Yollarda bayram yoğunluğu devam ediyor
Reklamı Geç