Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Terörden temizlenen bölgeler bitümlü sıcak karışım ile kaplandı

BİNGÖL’DE İL ÖZEL İDARESİ HER YIL YAPTIĞI YATIRIMLARLA ADINDAN SÖZ ETTİRMEYE DEVAM EDİYOR. İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ ENES ÜÇGÜL, 4 YILDA BİN 600 KİLOMETRELİK KÖY YOLUNUN ASFALTA KAVUŞTURULDUĞUNU, BUNUN 200 KİLOMETRESİNİN BSK OLDUĞUNU SÖYLEDİ. ÜÇGÜL, AYRICA TERÖRDEN TEMİZLENEN BÖLGELERİN DE BSK YAPILDIĞININ ALTINI ÇİZDİ.

BİNGÖL’DE İL ÖZEL İDARESİ

Bingöl’de İl Özel İdaresi her yıl yaptığı yatırımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, 4 yılda bin 600 kilometrelik köy yolunun asfalta kavuşturulduğunu, bunun 200 kilometresinin bitümlü sıcak karışım (BSK) olduğunu söyledi. Üçgül, ayrıca terörden temizlenen bölgelerin de BSK yapıldığının altını çizdi.

Bingöl Valiliğine bağlı İl Özel İdaresi, şehrin kırsal alanlarında “çehreyi değiştiren” yatırımlara devam ediyor. Bu çerçevede her yıl olduğu gibi bu yıl da yatırımlarla adından söz ettiren Bingöl İl Özel İdaresi, 325 köy ve 817 mezrada çalışmalarını sürdürdü. 4 yılı aşkın bir süredir görevde olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, bu süreçte köy yollarına bin 600 kilometrelik asfalt yatırımı yaptıklarını ve bu asfaltın 200 kilometresinin BSK olduğunu vurguladı.

’’Amacımız, gayemiz görev süremiz boyunca ilimizde, ilçelerimizde asfaltı olmayan köy yolu bırakmamak’’

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, “Yaklaşık olarak 4 yıldır görev aldığımız bu süre boyunca tüm ekiplerimizle beraber ekip ruhu bilinciyle sahada tüm gayretimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreç içerisinde 325 köy, 817 mezramıza 4 yıllık süre boyunca yaklaşık olarak bin 600 kilometre asfalt yola kavuşturduk. Bin 600 kilometre asfalt yolumuzun 200 kilometresi sıcak asfalt, bin 400 kilometresi ise sathi kaplama asfalt ile kapladık. Amacımız, gayemiz görev süremiz boyunca ilimizde, ilçelerimizde asfaltı olmayan köy yolu bırakmamak. Bu gayret içerisinde çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

’’4 yılda 400 bin metrekare parke taşını köylerimize kavuşturduk’’

Köy içi hizmetlerine de değinen Üçgül, çamurlu yollara parke döşendiğini, su sıkıntısı yaşayan köylerde sondaj çalışmaları yapıldığını belirtti. Üçgül, ’’Yine bu süreçte köylerimizde, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat, daha konforlu, daha sağlıklı yaşayabilmeleri için altyapı çalışmalarımız da oldu. Geçen yıl 36 köyümüzde kanalizasyon altyapı çalışmasını yaptık. Yine aynı şekilde içme suyu temininde sıkıntı yaşayan köylerimizde sondaj çalışmalarımız oldu. Tabi sadece köylerimize giden yolları asfalt yapmadık. Köy içi yollarında da sıkıntı yaşayan, çamurdan dolayı rahatsızlık duyan yerlerde de yaklaşık olarak 4 yılda 400 bin metrekare parke taşını köylerimize kavuşturduk” şeklinde konuştu.

Terörden temizlenen bölgeler BSK’ya kavuştu

Güvenlik güçlerinin son dönemlerde yaptığı operasyonlarla birçok bölgenin terörden temizlendiğini ve köylere dönüşlerin hızlandığını aktaran Üçgül, söz konusu bölgelere de BSK yatırımı yapıldığının altını çizdi. Üçgül, “Son dönemlerde güvenlik güçlerimizin azimli ve gayretli çalışmaları neticesinde bölgeden temizlenen terör sonrası köylerimize dönüşlerde hızlandı. Biz de bu dönüşlerle beraber köylerimize özellikle BSK asfalt yaparak bölgelerimizi daha yaşanabilir, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşam alanına çevirecek şekilde elimizden gelen gayreti gösterdik’’ diye konuştu.

’’İnsanın yaşadığı her yere hizmet götürme gayreti içinde olacağız’’

İnsanın yaşadığı en ücra noktaya hizmet götürmeye devam edeceklerini belirten Üçgül, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

’’İdaremiz sadece kırsala yatırım yapmamakla beraber aynı zamanda ilimiz için eğitim yatırımları, sağlık yatırımları ve spor yatırımları da devam etmektedir. Spor yatırımları kapsamında her yıl geleneksel olarak yaz spor okullarımızı faaliyete geçirip 250 öğrencimize bu okullarda eğitimler veriyoruz. Bunun yanında yine ilimizde faaliyet gösteren spor kulüplerine gerek malzeme gerekse diğer sportif desteklerde bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte de yine bu kulüplerimize desteklerimiz devam edecektir. İl Özel İdaresi olarak gayretli, azimli bir şekilde çalıştık. İnşallah bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız devam edecek. İnsanın yaşadığı her yere hizmet götürme gayreti içinde olacağız. Vatandaşlarımıza hizmetlerimiz hayırlı olsun diyorum, çalışmalarımız bundan sonra da artarak, üzerine koyarak devam edecektir.”