Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TEKNOFEST İzmir başladı

HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ TEKNOFEST’İN İZMİR AYAĞI, SOLOTÜRK VE JANDARMA HELİKOPTERLERİNİN GÖSTERİ UÇUŞLARIYLA BAŞLADI. ÖZELLİKLE GENÇLERİN VE ÖĞRENCİLERİN BULUNDUĞU FESTİVALE İLGİNİN OLDUKÇA YOĞUN OLDUĞU GÖRÜLDÜ.

HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in İzmir ayağı, SOLOTÜRK ve jandarma helikopterlerinin gösteri uçuşlarıyla başladı. Özellikle gençlerin ve öğrencilerin bulunduğu festivale ilginin oldukça yoğun olduğu görüldü.

İstanbul ve Ankara’nın ardından bu yıl üçüncüsü İzmir’de düzenlenen ve Çiğli Ana Jet Üssü’nde başlayan TEKNOFEST’te sabah saatlerinden bu yana yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Özellikle geçlerin ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği festival alanına girişlerde büyük yoğunluk yaşandı.

Festival boyunca Solotürk, Türk Yıldızları, Bayraktar Akıncı, Anka, Bayraktar TB2, F-16 SOLOTÜRK, Hürkuş, S-70 (Çelik Kanatlar), BEL-429 (Üzüm Salkımı), Paramotor, Gyrocopter, T-129 Atak Helikopteri gökyüzünde heyecan veren gösteriler sunacak, paraşüt atlayışları ve öğrencilerle ilk uçuş etkinlikleri hayata geçirilecek.

13.00’te tören yapılacak

Öte yandan saat 13.00’te gerçekleştirilecek açılış töreninin ardından TEKNOFEST Başkanı Selçuk Bayraktar’ın basın açıklaması yapmasının beklendiği bildirildi.