Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tarihi köprüde 320 metrelik ’piton döner’ yapıldı

ADANALI DÖNERCİ, DÜNYANIN HALEN KULLANILMAKTA OLAN EN ESKİ KÖPRÜSÜ TAŞKÖPRÜ ÜZERİNDE 320 METRELİK ‘PİTON DÖNER’ YAPTI. 200 KİŞİNİN SARDIĞI DÖNERİ VATANDAŞLAR YEMEK İÇİN ADETA BİRBİRLERİYLE YARIŞTI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Adanalı dönerci, dünyanın halen kullanılmakta olan en eski köprüsü Taşköprü üzerinde 320 metrelik ’piton döner’ yaptı. 200 kişinin sardığı döneri vatandaşlar yemek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Denizli Mahallesi’nde dönercilik yapan Mehmet İkram Taş, 5 sene önce 30 santimetrelik dönerlerin haricinde 1,5 metrelik döner yapmaya karar verdi. Döneri kıvrımlı ve uzun olarak servis etmeleri sebebiyle ismini ’piton’ koyan Taş, ’piton döner’ adının da marka tescilini aldı.

İzinleri aldı, tarihi köprüde döner yaptı

Siparişlere yetişemeyen Taş, önce Adana’da 2. şubeyi, ardından da Fas ve Irak’ta şubeler açtı. İlk etapta 2 buçuk, 5 ve 20 metrelik döner yapan Taş, bu sefer de gerekli izinleri alarak dünyanın halen kullanılmakta olan en eski köprüsü bin 638 yıllık Taşköprü üzerinde tam 320 metrelik ’piton döner’ yaptı.

Vatandaşlar döner için yarıştı

Yaklaşık 200 kişinin sarabildiği ve 2 saatte hazırlanan 320 metrelik piton döner fotoğraf çekiminin ardından vatandaşlara ikram edildi. Vatandaşlar yapılan döneri yemek için adeta birbirleriyle yarıştı.

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Mehmet İkram Taş, “Bugün çok mutluyuz. Gerçekten yaptığımız organizasyon bizi mutlu etti. Tarihi köprüde 320 metrelik piton döner yaptık. Bunu yapma amacımız hem Adana’mızı hem de piton döneri tanıtmak. İnşallah seneye 500 metrelik döner yapacağız” ifadelerini kullandı.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDÜLKADİR
Sıradaki Haber Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: “Cumhurbaşkanımızın yönetiminde birçok esere imza attık”