Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tarih ve kültür zengini Sivrihisar’a ziyaretçi akını devam ediyor

SİVRİHİSAR, KÜLTÜR VE TARİH MERAKLILARININ İLGİ ODAĞI HALİNE GELDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Sivrihisar, kültür ve tarih meraklılarının ilgi odağı haline geldi.

Özellikle son yıllarda ilçenin tarihi ve kültürel mekânları ile birlikte değerlerinin ön plana çıkması, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Sivrihisar’a turist akını hız kesmeden devam ediyor. Eskişehir’in ilk dünya mirası olan ve aynı anda 2 bin 500 kişinin ibadet edebileceği kapasiteyle en büyük hipostil cami unvanına sahip UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Sivrihisar Ulu Camii, turistlerin ziyaret etmek istediği tarihi mekanların başında geliyor.

Sivrihisar, Türkiye’nin ilk uygulamalı kilim müzesine de ev sahipliği yapıyor. Bu müzede kadınlar geleneksel kilim dokuma tekniklerini öğrenirken aynı zamanda bu sanatın gelecekte de yaşatılmasına katkıda bulunuyorlar. Tarihi saat kulesi ve seyir terası, kentin 360 derece panoramik bir şekilde görülmesini sağlıyor. Tarihi sokaklar ziyaretçileri adeta bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Sokaklarla geçmişin izleri günümüze taşınıyor.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, turistlerin Sivrihisar’ı tercih etmelerinden dolayı memnun olduklarını ifade etti. Ayrıca bu tür ziyaretlerin ilçenin kültürel zenginliklerini daha geniş kitlelere tanıtmak için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Yüzügüllü, “Sivrihisar’ımız tarihi ve kültürel değerleri ile zengin bir ilçe. İlçemizi ziyaret eden vatandaşlar tarihi değerlerimizi hem görüyor hem de ilçemizin misafirperverliğine şahit oluyorlar. Gastronomisi ile zengin kentimizin hem yurt içinden hem de yurt dışından ziyaret akınına uğraması gurur verici” dedi.

KEPEZ BELEDİYESİ, HİZMET BİNASININ BAHÇESİNDE
Sıradaki Haber Kepez Belediyesi Atatürk Anıtı’nı bakıma aldı