Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sivas’ta Cumhuriyet coşkusu

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ VAKFI OKULLARI HER KADEMESİNDE CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI FARKLI ETKİNLİKLERLE COŞKUYLA KUTLANDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları her kademesinde Cumhuriyetimizin 100. Yılı farklı etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde; anaokulu öğrencileri hareketli gösterileri, ilkokul öğrencilerinin piyano resitalleri, koro, şiir, ingilizce ve jimnastik gösterileri sergilendi. Ortaokul kademesinde düzenlenen Cumhuriyet temalı resim yarışmasında derece yapan; 1.Alperen Aydın, 2. Begüm Zümra Özkan, 3.Nazlı Hilal Ersoy ödüllendirildi. Ayrıca zeybek ve vals gösterileri güne renk kattı.

Lise kademesinde ise müzik grubu kahramanlık türküleri söyleyip bayrak tepeye kadar 100. Yıl Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi.

Etkinliklerde konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Kurucusu Onur Feridun Bozyiğit, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen atamıza sonsuz şükran duyuyor Cumhuriyetimizin 100. yılını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

BOLU’NUN MUDURNU İLÇESİNDE HALK EĞİTİM
Sıradaki Haber Maharetli kadınlar eski okul binasında kendi sergilerini açtı