Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Refah Sınır Kapısı’ndan ikinci yardım konvoyu geçti

GAZZE ŞERİDİ’NE İNSANİ YARDIMLARIN ULAŞTIRILMASI İÇİN DÜN AÇILAN VE İLK KONVOY GEÇTİKTEN SONRA TEKRAR KAPATILAN REFAH SINIR KAPISI’NDAN BUGÜN 17 TIRLIK İKİNCİ KONVOYUN DA GEÇTİĞİ DUYURULDU.

Bu haberin fotoğrafı yok

Gazze Şeridi’ne insani yardımların ulaştırılması için dün açılan ve ilk konvoy geçtikten sonra tekrar kapatılan Refah Sınır Kapısı’ndan bugün 17 tırlık ikinci konvoyun da geçtiği duyuruldu.

İsrail-Hamas çatışmaları 16’ıncı gününde devam ederken, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarının ardından bölgede insani kriz kritik düzeye ulaştı. Dünyanın dört bir yanından Gazze Şeridi’ne gönderilen yardım tırlarının ilk konvoyu, dün Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı’ndan geçmiş, daha sonra kapı tekrar kapatılmıştı. Mısır medyasından alınan bilgilere göre, Refah Sınır Kapısı’ndan bugün Gazze Şeridi’ne gitmek üzere ilaç ve tıbbi malzeme taşıyan 17 tırlık ikinci bir konvoy daha geçti.

Öte yandan, Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nin ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık 100 kamyona ihtiyaç olduğu belirtilmişti.

GÜRCİSTAN'DA "YABANCI ETKİNİN ŞEFFAFLIĞI" PROTESTOLARI
Sıradaki Haber Gürcistan’da “Yabancı etkinin şeffaflığı” protestoları sürüyor