Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

’Özüm Sözüm Dede Korkut’ yarışmasının sonuçları açıklandı

‘ÖZÜM SÖZÜM DEDE KORKUT’ YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

'ÖZÜM SÖZÜM DEDE KORKUT'

İstanbul ve Bayburt’taki tüm ortaokul ve liselerde yapılan ’Özüm Süzüm Dede Korkut’ temalı Türkiye Yüzyılında Dede Korkut’un İzinde resim, hikaye ve şiir yarışması sonuçlandı.

İstanbul’daki Bayburt derneklerinin düzenlediği, İstanbul’da ve Bayburt’ta tüm ortaokul ve liselerde yapılan ’Özüm Sözüm Dede Korkut’ temalı Türkiye Yüzyılında Dede Korkut’un izinde resim, hikaye ve şiir yarışmasının kazanan isimleri belli oldu.

Jürinin titizlikle gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından İstanbul’dan 18, Bayburt’tan 18 öğrencinin eserleri ödül almaya hak kazandı. Dereceye giren eser sahiplerine 20 Aralık 2023 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Dede Korkut Gençlik Şöleninde ödülleri takdim edilecek. Bayburt’ta ödül alan öğrenciler ve okulları ise şöyle:

Ortaokullar Arası Resim Yarışması 1. Melike Ahsen Ünalan, Bilim Sanat Merkezi 2. Elif Sıla Narman, Konursu İmam Hatip Ortaokulu 3. Necibe Akarsu, Şehitler Ortaokulu

Ortaokullar Arası Şiir Yarışması 1. Çetin Mert Özdal, Bayburt Ortaokulu 2. Ahmet Yasir Fırat, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 3. Zelal Çalyan, Sancaktepe İmam Hatip Ortaokulu

Ortaokullar Arası Hikaye Yarışması 1. Alperen Affan Çakmak,Şehit Recep Eşiyok Ortaokulu 2. Zeynep Hasanov, Şehitler Ortaokulu 3. Erva Karateke, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Liseler Arası Resim Yarışması 1. Hacer Arıcıoğlu, Milli İrade Anadolu Lisesi 2. Asude Aydın, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi 3. Yasin Kılıç, Bayburt Fen Lisesi

Liseler Arası Şiir Yarışması 1. Emir Buğra Tepir, Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi 2. Sehersina Durmuş, Milli İrade Anadolu Lisesi 3. Muhammet Emir Oraç, Bayburt Lisesi

Liseler Arası Hikâye Yarışması 1. Mustafa Taner, Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2. Naimenur Aydeniz, Rekabet Kurumu Kız Anadolu Lisesi 3. Zeliha Gün, Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.