Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Odabaşı Mahallesi parkına kavuştu

KEPEZ BELEDİYESİ, BUGÜNE KADAR 7 BİN 400 METREKARE (M2) YEŞİL ALAN ÜRETTİĞİ KIRSAL YERLEŞİM BÖLGELERİNDEN ODABAŞI MAHALLESİ’NE YENİ PARK ALANI DAHA KAZANDIRDI.

KEPEZ BELEDİYESİ, BUGÜNE KADAR

Kepez Belediyesi, bugüne kadar 7 bin 400 metrekare (m2) yeşil alan ürettiği kırsal yerleşim bölgelerinden Odabaşı Mahallesi’ne yeni park alanı daha kazandırdı.

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda mahallenin merkezinde yer alan Odabaşıoğlu Sarnıcı’nın çevre düzenlemesini gerçekleştirmişti. Bu düzenlemeyle sosyal yaşamın aktif olduğu mahallenin merkezinde, 2 bin 700 m2 yeşil alan oluşturuldu.

Köy içi imar planının yapıldığı Odabaşı Mahallesi’nde vatandaşların sosyal aktivitelerini yapabileceği, çocukların eğlenebileceği park alanlarının yapımına da önem veriliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu yıla kadar 7 bin 400 m2 yeşil alan kazandırdığı bölgede bir mahalle parkının daha yapımını tamamladı. Yeni Park, Odabaşı Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’nin karşısında 2 bin 336 m2 alan üzerine yapıldı. Çocuk oyu parkının, açık hava spor aletlerinin, ahşap oturma mobilyalarının bulunduğu parka, çim ekildi, bitki ve ağaçlar dikildi. Yeni parkla Odabaşı Mahallesi’nde son 15 yılda 9 bin 730 m2 yeşil alan üretilmiş oldu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, bölgede yeşil alan çalışmalarının devam edeceğini ifade ettiler.