Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Netanyahu’dan Lübnan’a tehdit

İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU, İSRAİL’İN KUZEYİNDEKİ ASKERLERİ ZİYARET ETTİĞİ SIRADA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “EĞER HİZBULLAH TOPYEKÛN BİR SAVAŞ BAŞLATMAYA KARAR VERİRSE O ZAMAN KENDİ ELLERİYLE BEYRUT’U VE GÜNEY LÜBNAN’I GAZZE’YE VE HAN YUNUS’A ÇEVİRECEK” DEDİ.

İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU,

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail’in kuzeyindeki askerleri ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamada, “Eğer Hizbullah topyekûn bir savaş başlatmaya karar verirse o zaman kendi elleriyle Beyrut’u ve Güney Lübnan’ı Gazze’ye ve Han Yunus’a çevirecek” dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Yoav Gallant ile İsrail’in kuzeyindeki askerleri ziyaret etti. Netanyahu ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Lübnan’ı tehdit etti. Netanyahu, “Eğer Hizbullah topyekun bir savaş başlatmaya karar verirse o zaman kendi elleriyle Beyrut’u ve buradan çok uzak olmayan Güney Lübnan’ı Gazze’ye ve Han Yunus’a çevirecek” dedi.

Netanyahu söz konusu açıklamayı Lübnan’dan ateşlenen bir tanksavar füzesi nedeniyle İsrail’in Lübnan sınırındaki Mattat’ta bir İsrailli sivilin hayatını kaybetmesi sonrası yaptı.