Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları en zengin haline ulaştırılıyor

AYDIN (İHA) – NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN, NAZİLLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR YAYINLARI İÇERİSİNDE YER ALAN NAZİLLİ TARİHİNİN KAYNAKLARI I,II,III VE IV KİTAPLARINI HAZIRLAYAN YAVUZ AKBAŞ’I MAKAMINDA AĞIRLADI.

AYDIN (İHA) - NAZİLLİ

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları içerisinde yer alan Nazilli Tarihinin Kaynakları kitaplarını hazırlayan Yavuz Akbaş’ı makamında ağırladı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana Nazilli’nin tarihinin araştırılması, kültürel değerlerinin korunması ve sanatsal yönünün zenginleştirilmesi için büyük emek veren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 2019 yılından bugüne Nazilli Belediyesi Kültür Yayınları’nın en zengin haline ulaştığına dikkat çekti. Nazilli tarihinin araştırılması ve yazılı hale getirilmesi için büyük emek veren Yavuz Akbaş’a teşekkür eden Başkan Özcan, “Nazillimizin kültür ve sanat tarihine emsalsiz eserleriyle destek veren Yavuz Akbaş hocamız yazmış olduğu kitapları bizler için imzaladı. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

2008 yılından bu yana Osmanlı sosyo-ekonomik tarihi ve Kadi Sicilleri üzerine çalışmalar yürütülen Yavuz Akbaş, “Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a kabulleri için teşekkür ederim. O olmasaydı 4 ciltlik ilmi eserleri yayıma hazırlayamazdım. En müşkül anlarda desteğini esirgemediği için minnettarım. Zatı alileri Osmanlı devrinde Nazilli tarih ve kültürü üzerine yapılan çalışmalara öncü belediye başkanı olmakla, şüphesiz gelecek nesillerce de daima hatırlanacaktır. Görevlerinde muvaffakiyetler dilerim” dedi.