Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

NATO Gazze’deki “insani duraklamaları” destekliyor

NATO GENEL SEKRETERİ JENS STOLTENBERG, NATO MÜTTEFİKLERİNİN İNSANİ YARDIMLARIN GAZZE ŞERİDİ’NE ULAŞTIRILMASI İÇİN “İNSANİ DURAKLAMALARI” DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI.

NATO GENEL SEKRETERİ JENS

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO müttefiklerinin insani yardımların Gazze Şeridi’ne ulaştırılması için “insani duraklamaları” desteklediğini açıkladı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, NATO Gazze Şeridi’ndeki “insani duraklamaları” desteklediğini duyurdu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahında Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novk ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail’in uluslararası hukuka uygun olarak kendini savunma hakkı olduğunu ancak sivillerin korunması gerektiğini vurguladı.

NATO müttefiklerinin insani yardımların Gazze Şeridi’ne ulaştırılması için “insani duraklamaları” desteklediğini belirten Stoltenberg, “Bu krizin bölgesel bir çatışmaya dönüşmemesi önemli. İran, Hizbullah ve diğer grupların gerilimi tırmandırmaması gerekiyor” dedi.

İNGİLTERE BAŞBAKANI RİSHİ SUNAK, İSRAİL
Sıradaki Haber İngiltere Başbakanı Sunak’tan Netanyahu’ya itidal çağrısı