Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mevsimlik tarım işçileri ile ilgili alınacak tedbirlere yönelik toplantı gerçekleştirildi

OSMANELİ İLÇESİNDE BAŞKA İL VE İLÇELERDEN GELEN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ İLE İLGİLİ ALINACAK TEDBİRLERE YÖNELİK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

OSMANELİ İLÇESİNDE BAŞKA İL

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde başka il ve ilçelerden gelen mevsimlik tarım işçileri ile ilgili alınacak tedbirlere yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Yüksel Ünal, yaz tarım sezonunun başlaması nedeniyle farklı illerden ilçeye gelen mevsimlik tarım işçilerinin eğitim, sağlık, güvenlik ve sosyal faaliyetleriyle işçilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması hususlarında ilgili kurumlara görevler düştüğünü anlattı. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Ünal, “İlçemizde genellikle köylerde bulunan mevsimlik tarım işçileri geçici yerleşim yerine dair sorunların kaymakamlığımız koordinesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte çözüme ulaştırmak için hep birlikte gayret sarf edilecektir. İlgili kurum müdürlerinin üzerlerine düşen görevlerle ilgili olarak istişarede bulunarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Düzenlenen toplantıya konu ile ilgili kurum müdürleri katıldı.

BURSA'NIN GEMLİK İLLÇESİNDE DİLENCİLER YAKALANDI
Sıradaki Haber Bursa’da organize dilencilere darbe