Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Manisa’da büyükşehir ve MASKİ ekipleri fırtına ve sağanak yağış mesaisinde

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISININ YAPILMASININ ARDINDAN TÜM EKİPLERİ İLE SAHADAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLI EKİPLER, AĞAÇ DEVRİLMESİ, ÇATI UÇMASI GİBİ OLAYLARA MÜDAHALE EDERKEN MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER DE IZGARA VE RÖGARLARDA, DERELERDE BİRİKEN MALZEMELERİ TEMİZLEYEREK OLASI TAŞKINLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış ve fırtına uyarısının yapılmasının ardından tüm ekipleri ile sahadaki çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olaylara müdahale ederken MASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler de ızgara ve rögarlarda, derelerde biriken malzemeleri temizleyerek olabilecek taşkınların önüne geçmek için çalışmalarını yürütüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kuvvetli yağış ve fırtına uyarısının yapılmasının ardından dün akşam saatlerinden itibaren Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi, il genelinde olumsuz bir durum yaşanmaması adına tüm ekipleri ile sahada çalışmalarını yürütüyor. MASKİ tarafından düzenli olarak temizlenen yağmursuyu ızgaralarına fırtına ve yağışla gelen malzemeler ekiplerin özverili çalışmalarıyla temizleniyor. Şiddetli yağış boyunca yoğun mesai harcayan Büyükşehir ve MASKİ ekipleri, 17 ilçede yağmur suyu ızgaraları, kanalizasyon hatları ve derelerde temizlik çalışması gerçekleştirmeye devam ediyor.

Büyükşehir İtfaiye ekipleri fırtına ve yağış boyunca sahada

Manisa’da etkili olan fırtına dolayısıyla gece boyunca sahada olan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, devrilen ağaçlara, çatı uçmalarına müdahale etti. İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Fırtına ve yağış uyarısının ardından tüm ekiplerimizle gece boyunca teyakkuz halindeydik. Şiddetli rüzgar dolayısıyla devrilen ağaçlar ekiplerimiz tarafından kaldırıldı. Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemesi ve trafik akışını olumsuz etkilememesi adına çalışmalarımızı gece saatlerinde yoğunluklu olarak yürüttük. Fırtına ve yağış boyunca ekiplerimizle birlikte sahada vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız” dedi.

“Tüm ekiplerimiz sahada”

Manisa il genlinde tüm ekipleri ile sahada olduklarını ifade eden Kanalizasyon Dairesi Başkanı Cem Çöllü, “İl genelinde rutin olarak ızgara, rögar ve dere temizliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Fakat fırtına dolayısıyla gelen malzemelerle tıkanan ızgaralar yağışla birlikte taşkınlara sebebiyet vermemesi için tüm ekiplerimizle gece boyunca da temizlik çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Fırtına ve yağış boyunca gece gündüz demeden ekiplerimizle sahada çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Ayrıca 185 Çözüm Merkezi de vatandaşlardan gelen taleplere cevap vermek için her zamanki gibi hazır durumda. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün koordinasyonunda vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KIRIKKALE'NİN SULAKYURT İLÇESİNE BAĞLI DEREDÜZÜ
Sıradaki Haber Kuvvetli yağış sele neden oldu, köy yollarında tahribat oluştu
Reklamı Geç