Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Lodos fırtınası Kuzey Ege’de etkili oluyor

KUZEY EGE’DE AKŞAM SAATLERİNDEN İTİBAREN ŞİDDETİNİ ARTIRAN LODOS FIRTINASI ZAMAN ZAMAN 80 KİLOMETREYİ GEÇERKEN, ÇEŞİTLİ TONAJLARDA 9 GEMİ EDREMİT KÖRFEZİ’NE SIĞINDI. AYVALIK’TA İSE CUNDA ADASINDA LİMANLI ÖZEL TEKNELER VE GEZİ TEKNELERİ OLUŞAN DALGALAR İLE ZOR ANLAR YAŞIYORLAR.

KUZEY EGE’DE AKŞAM SAATLERİNDEN

Kuzey Ege’de akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran lodos fırtınasının hızı zaman zaman 80 kilometreyi geçerken, çeşitli tonajlarda 9 gemi Edremit Körfezi’ne sığındı. Ayvalık’ta ise Cunda Adasında limanlı özel tekneler ve gezi tekneleri, dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı.

Akşam saatlerinde şiddetini artıran lodos fırtınası Kuzey Ege’de özellikle denizcileri zorluyor. Ayvalık’ta Cunda (Alibey) Adası’nda karaya bağlı olan özel tekneler ve gezi tekneleri oluşan dalgalar nedeniyle zor anlar yaşıyor. Teknelerin dalgalar ile tehlikeli şekilde savrulduğu görüldü.

Öte yandan Kuzey Ege’de deniz trafik verilerine göre, transit geçiş yapan çeşitli tonajlarda 9 yük ve roro gemisi fırtınanın etkisinden kurtulmak için Edremit Körfezi’ne sığındı. Bölgede rüzgarın hızı zaman zaman 80 kilometreyi geçiyor. Rüzgar ile birlikte yoğun sağanak yağışlarda etkili olmaya devam ediyor. Yağış ve rüzgarın sabahın ilk saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.