Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kumluca Devlet Hastanesi 6. seviye dijital hastane oldu

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI KUMLUCA DEVLET HASTANESİ, SAĞLIK HİZMETLERİNİN KALİTE, GÜVENLİK VE MALİYET ETKİNLİĞİNİ İYİLEŞTİRME YÖNÜNDE DÜNYA ÇAPINDA SEVİYELENDİRME KURULUŞU OLAN SAĞLIK BİLGİ VE YÖNETİM SİSTEMLERİ TOPLULUĞU (HIMSS) TARAFINDAN YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCU, HIMSS 6 SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANIP, KENTTEKİ AKREDİTE OLAN 5. KAMU SAĞLIK TESİSİ OLDU.

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE

Kumluca Devlet Hastanesi, Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu (HIMSS) tarafından yapılan değerlendirme sonucu, HIMSS 6 sertifikası almaya hak kazanıp, kentteki akredite olan 5. kamu sağlık tesisi oldu.

HIMSS 6 sertifikası ile hekimler ve hemşireler hastalarına ait bilgilere zaman ve mekân kısıtlaması olmadan erişebiliyor. Bekleme ve yatış süreleri en aza iniyor ve hastalara ayrılan vakit artıyor. Kâğıt ve röntgen filmi kullanımının azalmasından dolayı hastanelerde film ve kırtasiye maliyetleri asgari seviyeye düşüyor. Ayrıca radyolojik görüntüler CD ve dijital ortamlar üzerinden verileceği için çevre de korunmuş oluyor.

Kumluca Devlet Hastanesi’nin HIMSS 6 sertifikası almasıyla ilgili açıklamada bulunan Antalya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Oğuz Karahan, “Antalya İl Sağlık Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına hastanelerimizin dijitalleşme süreçlerini destekliyoruz. Akseki Devlet Hastanemizden sonra ilimizdeki ikinci Seviye 6 EMRAM validasyonunu Kumluca Devlet Hastanesi ile başarıyla tamamlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık hizmetlerinin kalitesini arttıran HIMSS akreditasyonu ile teknolojiyi daha iyi kullanarak tıbbi hatalar en aza indirilirken, hastaların güvenliği en üst düzeye çıkartılmış oluyor. Hastanemizi başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi

DOÇ. DR. IŞIK ODAMAN AL
Sıradaki Haber Kolay morarma hemofili habercisi olabilir