Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Koçarlı, Geleneksel Deve Güreşi Festivaline hazır

AYDIN (İHA) – KOÇARLI BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 9’UNCUSU DÜZENLENECEK OLAN GELENEKSEL DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI. 3 ARALIK PAZAR GÜNÜ YENİKÖY DEVE GÜREŞİ ARENASI’NDA YAPILACAK OLAN FESTİVAL İÇİN TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI. KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN İSE TÜM DEVE GÜREŞSEVERLERİ FESTİVALE DAVET ETTİ.

AYDIN (İHA) - KOÇARLI

Koçarlı Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan Geleneksel Deve Güreşi Festivali için geri sayım başladı. 3 Aralık Pazar günü Yeniköy Deve Güreşi Arenası’nda yapılacak olan festival için tüm hazırlıklar tamamlandı. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ise tüm deve güreşseverleri festivale davet etti.

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde bir gelenek haline gelen ve deve güreşi severler için en iyi kış organizasyonu olarak bilinen deve güreşleri 3 Aralık Pazar günü saat 10.30’da başlayacak. Koçarlı’da renkli görüntülere sahne olacak olan festivalde 130 pehlivan deve şampiyonluk için mücadele edecek. Aydın’ın en önemli kültürel etkinlikleri arasında yer alan geleneksel deve güreşlerinin bu yıl Koçarlı’da 9.’sunu gerçekleştireceklerini ifade eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan; “Yeniköy Mahallemizde bulunan Deve güreşi festival alanımızda 3 Aralık tarihinde deve güreşi festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festivalimize Ege, Marmara bölgesi başta olmak üzere Çanakkale, İzmir, Muğla ve Aydın’ın ilçelerinden 130 deve katılacak. Develer Kaymakamlık Kupası, Belediye Başkanlığı Kupası, olmak üzere farklı kategorilerde mücadele edecekler. Tüm deve güreşi severleri ve Koçarlılı hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm Aydınlıları 3 Aralık’ta yapacağımız güreşimize bekliyoruz” dedi.