Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kafes-46” şüphelileri adliyeye sevk edildi

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA, BURSA’DA EŞ ZAMANLI OLARAK DÜZENLENEN “KAFES-46” OPERASYONLARINDA; ELEBAŞILIĞINI BÜLENT ÇETKİN’İN YAPTIĞI ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ, ELEBAŞILIĞINI OSMAN DELİÇAY’IN YAPTIĞI ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ VE ELEBAŞILIĞINI MUHAMMET TAYYAR TÜRKEŞ’İN YAPTIĞI 3 AYRI ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİĞİNİ AÇIKLADI. TAYYAR TÜRKEŞ’İN YURTDIŞINA KAÇTIĞI BELİRLENİRKEN, ŞÜPHELİLER EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİNİN ARDINDAN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ.

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıkladığı, liderliğini Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve firari Muhammet Tayyar Türkeş’in yaptığı 3 ayrı suç örgünün çökertildiği “Kafes-46” operasyonunun sanıkları Bursa ve Gemlik adliyelerine sevk edildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bursa’da eş zamanlı olarak düzenlenen “Kafes-46” operasyonlarında; elebaşılığını Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve Muhammet Tayyar Türkeş’in (Yurt dışı firar) yaptığı 3 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini kaydetti. Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek” dedi. Yapılan eş zamanlı baskınlar çerçevesinde 47 şüpheli yakalandı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün sabah 09.30 sıralarında Bursa ve Gemlik adliyelerine sevk edildi. Şüpheli şahıslar adliyelere getirilirken alınan geniş güvenlik tedbirleri dikkat çekti.

TOKAT’TA İKİ OTOMOBİLİN KAFA KAFAYA
Sıradaki Haber Tokat’taki feci kazada ölenlerin sayısı 2’ye çıktı
Reklamı Geç