Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İsveç Dışişleri Bakanı Billström: “Türkiye, İsveç’in NATO üyeliğini birkaç hafta içinde onaylayabilir”

İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI TOBİAS BİLLSTRÖM BRÜKSEL’DE İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİNE YÖNELİK GAZETECİLERE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “MESLEKTAŞIM TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANI HAKAN FİDAN İLE DÜN İKİLİ GÖRÜŞMEM OLDU. BANA ONAYIN BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE GERÇEKLEŞMESİNİ BEKLEDİĞİNİ SÖYLEDİ” İFADELERİNİ KULLANDI. (FOTO: 28 KASIM)

Bu haberin fotoğrafı yok

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström Brüksel’de İsveç’in NATO üyeliğine yönelik gazetecilere yaptığı açıklamada, “Meslektaşım Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile dün ikili görüşmem oldu. Bana onayın birkaç hafta içinde gerçekleşmesini beklediğini söyledi” ifadelerini kullandı.

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısının ikinci ve son gün oturumu öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Brüksel’deki NATO Karargahı’nın girişinde soruları yanıtlayan Billström, Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğini birkaç hafta içinde onaylamasını beklediğini söyledi. Billström, “Dün Meslektaşım Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ikili bir görüşmem oldu. Bana onayın birkaç hafta içinde gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Bir tarih vermedi ancak ‘birkaç hafta içinde’ dedi. İsveç’in NATO protokolünün onaylanmasının haftalar içinde yapılmasını bekliyor. Dün bana böyle söyledi” ifadelerini kullandı.

NATO üyeliği terörle mücadelesine bağlı

İsveç’i başta terör örgütü PKK mensupları olmak üzere “teröristler” için sığınak olmakla suçlayan Türkiye, İskandinav ülkesinin NATO üyelik başvurusunu veto ediyor. Türkiye, geçtiğimiz yılın Haziran ayında İspanya’nın başkenti Madrid’deki NATO zirvesinde imzalanan memorandum çerçevesinde İsveç’in terörizmin tüm biçim ve tezahürleriyle etkili bir şekilde mücadele yürütmesini bekliyor.

ABD BAŞKAN YARDIMCISI HARRİS: “DEMOKRAT
Sıradaki Haber ABD Başkan Yardımcısı Harris: “Demokrat Parti’yi ve ulusumuzu Donald Trump’ı yenmek üzere birleştirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım”