Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İstanbul’da silah kaçakçılarına yönelik operasyonlar: 432 tabanca ele geçirildi, 24 şüpheli gözaltına alındı

İSTANBUL’DA SİLAH İMALATI, TİCARETİ VE KAÇAKÇILIĞININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK OCAK VE ŞUBAT AYLARINDA 5 İLÇEDE DÜZENLENEN 4 FARKLI OPERASYONDA 24 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI. OPERASYONLARDA 432 TABANCA VE BU TABANCALARA AİT 525 ŞARJÖR, BİN ADET SİLAH ÜRETİMİNDE KULLANILAN PARÇA ELE GEÇİRİLDİ.

İSTANBUL’DA SİLAH İMALATI, TİCARETİ

İstanbul’da silah imalatı, ticareti ve kaçakçılığının önlenmesine yönelik ocak ve şubat aylarında 5 ilçede düzenlenen 4 farklı operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda 432 tabanca ve bu tabancalara ait 525 şarjör, bin adet silah üretiminde kullanılan parça ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince; silah imalatı, ticareti ve kaçakçılığının önlenmesine yönelik, 2024 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde Pendik, Ümraniye, Eyüpsultan, Bayrampaşa ve Sultangazi ilçelerinde 4 operasyon düzenlendi.

Çok sayıda silah ve silah parçası ele geçirildi

Operasyon kapsamında kaçak silah atölyesine baskın yapıldı. Operasyonlarda 432 tabanca ve bu tabancalara ait 525 şarjör, bin adet silah imal edecek parça (silah gövdesi, silah sürgüsü, açık uçlu silah namlusu, tetik tertibatı, pim, icra yayı, mil, çıkarıcı olmak üzere muhtelif sayıda silah parçaları) ele geçirildi.

17 şüpheli cezaevine gönderildi

Gerçekleştirilen 4 operasyonda 24 şüpheli şahıs yakalandı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilen 7 kişi hakkında adli kontrol hükümleri uygulanırken, 17 şüpheli ise tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi. Operasyonda ele geçirilen silahlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesinde sergilendi.

GAZİANTEP'TE BİR ŞAHSIN ÖLÜMÜYLE SONUÇLANAN
Sıradaki Haber Bir kişinin öldüğü bıçaklı kavgada 7 şüpheli adliyeye sevk edildi
Reklamı Geç