Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İsrail’e nağmelerle “dur” dediler

BURSA NİLÜFER KADIN KOROSU, YAZDIKLARI BESTEYİ SESLENDİREREK İSRAİL-FİLİSTİN ARASINDA GERÇEKLEŞEN SAVAŞA DİKKAT ÇEKTİ. TÜM DÜNYANIN SESSİZ KALDIĞINI BELİRTEN KORO ŞEFİ AYSEL GÜREL, “İSRAİL’İN YAPTIĞI BU KATLİAMA SESSİZ KALAMADIK. BU BİR SAVAŞ DEĞİL, BU BİR KATLİAM” İFADELERİNİ KULLANDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bursa Nilüfer Kadın Korosu, yazdıkları besteyi seslendirerek İsrail-Filistin arasında gerçekleşen savaşa dikkat çekti. Tüm dünyanın sessiz kaldığını belirten koro şefi Aysel Gürel, “İsrail’in yaptığı bu katliama sessiz kalamadık. Bu bir savaş değil, bu bir katliam” ifadelerini kullandı.

Bursa Nilüfer Kadın Korosu, İsrail-Filistin arasında yaşanan savaşa dikkat çekmek için beste yaptı. Bestelerini Filistin halkına adayan koro, dünyanın gözü önünde yaşanan savaşa insanların sessiz kaldığını ifade etti. Bursa Nilüfer Kadın Korosu Şefi Dr. Aysel Gürel, “Tüm konserlerimizi sosyal projeler yararına yapıyoruz. Toplumda farkındalık oluşturmak bizler için çok önemli. İsrail’in yaptığı bu katliama sessiz kalamadık. Bu bir savaş değil, bu bir katliam. Hastaneye atılan bombalarla nice kadınlar, yaşlılar, çocuklar, hastalar hayatlarını kaybettiler. İsrail’i kınıyoruz. Filistin halkının yanındayız. ‘Dünya nerede’ diyoruz. Kendi işlerine geldiği gibi insan haklarını arayan dünya nerede. Tüm dünyayı bu zulme karşı ne yapması gerekiyorsa onu yapmaya davet ediyorum. Dünya sessiz kalma diyoruz. Bu katliama göz yumma diyoruz. Biz bir koroyuz. Ancak yaptığımız nağmelerle sesimizi duyurabiliyoruz. Tüm dünyaya sesimizi bu şekilde duyurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

SAMSUN'DA KAVAK CEZAEVİ İÇERİSİNDEKİ ATÖLYELERİN
Sıradaki Haber Çocuk cezaevinde ’Sanat Sokağı’ açıldı