Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hakkari polisi trafik tedbirlerine elden bırakmıyor

HAKKARİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, BİR TARAFTAN KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINI DENETİMLERİNE AĞIRLIK VERİRKEN DİĞER TARAFTAN İSE “TRAFİK GÜVENLİĞİ EYLEM PLANI” ÇERÇEVESİNDE ÖĞRENCİLERE YÖNELİK EĞİTİMLERİ SÜRDÜRÜYOR.

HAKKARİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir taraftan kış lastiği uygulamasını denetimlerine ağırlık verirken diğer taraftan ise “Trafik Güvenliği Eylem Planı” çerçevesinde öğrencilere yönelik eğitimleri sürdürüyor.

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda; Saat 08.00 – 16.00 arasında 3 gün boyunca şehiriçi ve bölge olmak üzere tüm trafik birimlerince kış lastiği kullanımı zorunlu olan yük ve yolcu taşıyan 853 araç ve sürücü kontrolü yapıldı. Araçların lastiği büyük bir özenle denetlenerek sürücüler uyarıldı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri ayrıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 120, Hakkari Anadolu Lisesinde 85, Hakkari Mesleki Anadolu Teknik Lisesinde 58 olmak üzere toplamda 263 öğrenciye “Trafik Güvenliği Eylem Planı” çerçevesinde trafik eğitimi verdi. Verilen eğitimde trafik ışıkları, yaya geçidinden karşıdan karşıya geçme kuralları, araç ile yolculuk yaparken emniyet kemeri kullanımına özen göstermeleri, güvenli oyun alanları konularında dikkatli olmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bilgilendirme faaliyetleri çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini belirttiler.