Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gölbaşı Güney Giriş Parkı’na Atatürk heykeli yerleştirildi

GÖLBAŞI BELEDİYESİ, CUMHURİYET’İN İLANININ 100. YILINDA BÜYÜK GÖLBAŞI MERKEZİ PROJESİ ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN GÜNEY GİRİŞ PARKI’NA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN HEYKELİNİ YERLEŞTİRDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ankara’nın Gölbaşı Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 100. yılında Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi çerçevesinde çalışmaları devam eden Güney Giriş Parkı’na Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini yerleştirdi.

Cumhuriyet’in 100 yılını 100 yıllık coşkuyla kutlamaya hazırlanan Gölbaşı Belediyesi, Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi (BGMP) kapsamında çalışmaları devam eden Güney Giriş Parkı’na, Türkiye Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini yerleştirdi.

Cumhuriyet Bayramı’na sayılı günler kala Atatürk’ün Ankara’ya gelişi temasıyla hazırlanan heykellerin yanı sıra Atatürk’ün Gölbaşı’na geldiğinde devecilerle olan fotoğrafı alanda rölyef olarak çalışıldı. Atatürk heykeli Vilayetler Evi’nin olduğu kısma da konulmuş durumda.

Yolu Gölbaşı’ndan geçenler, tarihte yolculuğa çıkaran Atatürk’ün heykelini Gölbaşı girişinde gördüklerinde hayranlıklarını gizleyemedi.

Tüm cadde, sokak, yeşil alan, park ve kamusal alanların tek bir tema (Türk Destanları teması) ile tasarlanıp bütünleştirilmesi projesi olan Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi kapsamında, Oğuz Kağan Destanı temalı Merkez Meydan projesinin ise 29 Ekim Pazar günü açılışı yapılacak.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi seçimleri
Sıradaki Haber Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi seçimleri yapıldı, İnegöllü Çiçek ve Berber liste de