Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazze sınırını geçen İsrail askerleri pusuya düşürüldü: 1 ölü, 3 yaralı

HAMAS’IN ASKERİ KANADI İZZEDDİN EL-KASSAM TUGAYLARI’NIN GAZZE ŞERİDİ SINIRINI BİRKAÇ METRE GEÇEN İSRAİL ASKERLERİNİ DÜŞÜRDÜĞÜ PUSUDA 1 İSRAİL ASKERİ HAYATINI KAYBETTİ, 3 İSRAİL ASKERİ DE YARALANDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Gazze Şeridi sınırını birkaç metre geçen İsrail askerlerini düşürdüğü pusuda 1 İsrail askeri hayatını kaybetti, 3 İsrail askeri de yaralandı.

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar 7 Ekim’den bu yana devam ederken, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi sınırını birkaç metre geçen İsrail askerlerini pusuya düşürdüklerini ve geri püskürttüklerini açıkladı. İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki Han Yunus yakınında İsrail güçlerinin sınırı birkaç metre geçtiği belirtilerek, İsrail’e ait 1 tankın ve 2 buldozerin imha edildiği ifade edildi. Açıklamada, “Savaşçılar, içeri sızan güçle cesurca çatışmaya girdi ve üslerine güvenli bir şekilde geri döndüler” denildi.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada ise, erken saatlerde Gazze sınırında İsrail askerlerine düzenlenen saldırıda 1 askerin hayatını kaybettiği ve 3 askerin de yaralandığı ifade edildi. Açıklamada, 1 İsrail tankına ve 1 istihkam aracına tanksavar füze ile saldırı düzenlendiği belirtilerek, saldırıya karşılık tankların Gazze tarafına atış yaptığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca bölgedeki askerlerin kayıp İsraillilerin cesetlerini aradıkları aktarıldı.

KARTAL'DA AŞIRI HIZ YAPAN SÜRÜCÜ
Sıradaki Haber Kartal’da aşırı hız yapan sürücü park halindeki araçlara çarptı: 1 yaralı