Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Evin bahçesine kadar gelen ayı, 40 kovan arıya zarar verdi

KASTAMONU’DA YERLEŞİM YERLERİNE KADAR İNEN AYILAR BİR EVİN BAHÇESİNDE BULUNAN KOVANLARI PARÇALADI. AYININ SALDIRISI SONUCU 40 KOVAN ZARAR GÖRÜRKEN, BİNLERCE BAL ARISI DA TELEF OLDU.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kastamonu’da yerleşim yerlerine kadar inen ayılar bir evin bahçesinde bulunan kovanları parçaladı. Ayının saldırısı sonucu 40 kovan zarar görürken, binlerce bal arısı da telef oldu.

Olay, Araç ilçesi İğdir Köyü Damla Mahallesi’nde meydana geldi. Son günlerde yerleşim yerlerine kadar inen ve vatandaşların korkulu rüyası haline gelen ayı saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Ormanlık alanlarda yiyecek bulamadığı için yerleşim yerlerine kadar inen ayılar Damla Mahallesi’nde Selameddin Kırma’ya ait ikamete kadar geldi. Evin bahçesinde bulunan kovanları parçalayan ve peteklerdeki balları yiyen ayı 40 kovana zarar verirken, binlerce ayıyı da telef etti.

Arı yetiştiricisi Selameddin Kırma, sabah evin bahçesini dolaştığında gördüğü manzara karşısında çok üzüldüğünü belirtti.

Bir diğer olay da Tosya ilçesinde meydana geldi. Tosya’nın Kuzyaka Mahallesi’ne inen ayılar, Abdullah Acımaz’a ait 5 kovanı parçalarken arıları da telef etti.

Son dönemlerde ayı saldırısı olaylarının arttığı Kastamonu’da vatandaşlar can güvenliklerinin olmadığını ifade ederek, ilgili kurumlara önlem alınması çağrısında bulundu.

SAMSUN'DA BOĞAZI KESİLEREK ÖLDÜRÜLEN 2
Sıradaki Haber Boğazı kesilerek öldürülen kadının katili akrabası çıktı: 3 adet altın bilezik için öldürmüş