Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETÜ’de anlamlı etkinlik

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ETÜ) 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ETÜ)

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel gereksinimli çocuklar için etkinlik düzenledi.

Spor Bilimleri Fakültesi öncülüğünde engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Soysal, akademisyenler, öğrenciler ve özel gereksinimli çocuklar katıldı.

ETÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte üniversite öğrencileri, 23 Nisan İlköğretim Okulu ve Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören özel gereksinimli çocuklarla müzikler eşliğinde dans edip, çeşitli spor dallarında antrenman yaptı ve birlikte keyifli vakit geçirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve özel gereksinimli bireylerin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması bakımından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Çakmak: “Özel gereksinimli bireylerin toplum içerisindeki varlıklarını kabullenmek ve onlar için hayatı kolaylaştırmak hepimizin vazifesidir. Engelsiz üniversite olma vizyonumuz doğrultusunda kampüs yerleşkemizdeki tüm binalarımızı ve sosyal alanlarımızı bu farkındalıkla inşa ediyor ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Bunun yanı sıra Spor Bilimleri Fakültemiz öncülüğünde geleneksel olarak düzenlediğimiz bu etkinlikle özel gereksinimli çocuklarımızla bir araya geliyor ve birlikte vakit geçiriyoruz. Böylesine anlamlı ve özel bir etkinliğe ön ayak olduğu için hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.