Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatro yeni dönem başvuruları sürüyor

EFELER BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU (EBŞT) TİYATRO ATÖLYELERİ, KENTTEKİ SANAT MERAKLILARINI SAHNEYE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

EFELER BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) Tiyatro Atölyeleri, kentteki sanat meraklılarını sahneye taşımak için çalışmalarına devam ediyor.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın göreve gelmesiyle kurulan ve ilçenin tiyatro alanındaki tarihi birikiminden faydalanarak projeler üreten EBŞT, geleceğin sanatçılarını yetiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede eğitim veren EBŞT Tiyatro Atölyeleri’nde yeni dönem geçtiğimiz hafta başladı. Genç ve yetişkin tiyatro atölyeleri seçmeleri için başvuru süreci 27 Ekim’de son bulacak. Kurslara katılmak isteyenler, başvurularını ücretsiz olarak Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne veya Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’ne yapabilecek.

Başvuru takvimi tamamlandıktan sonra her atölye için alanında uzman jüri üyeleri gözetiminde sınav yapılacak ve kazananlar EBŞT Tiyatro atölyelerinde eğitim alacak. Seçilenler, şehir tiyatrosu eğitmenleri tarafından temel oyunculuk ve temel tiyatro eğitimi aldıktan sonra yıl içerisindeki çalışmalarda sahne deneyimi yaşayacak.