Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dumanlar kilometrelerce uzaktan görüldü, seferber olan ekipler moloz yangınıyla karşılaştı

MERSİN ERDEMLİ’DE ORMAN ÇEVRESİNDE SİYAH DUMANLARIN YÜKSELDİĞİNİ GÖREN VATANDAŞLARIN İHBARDA BULUNMASIYLA ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ. ORMAN YANGINI DİYE BÖLGEYE GİDEN EKİPLER, PLASTİK PARÇALARIN DA YER ALDIĞI MOLOZ YANGINI İLE KARŞILAŞARAK KISA SÜREDE SÖNDÜRDÜ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mersin’in Erdemli ilçesinde orman çevresinde siyah dumanların yükseldiğini gören vatandaşların ihbarda bulunmasıyla çok sayıda ekip sevk edildi. Orman yangını diye bölgeye giden ekipler, plastik parçaların da yer aldığı moloz yangını ile karşılaşarak kısa sürede söndürdü.

Yangın, Koyuncu Mahallesi’nin arka tarafından Güzeloluk Caddesi’nin alt tarafından ormanlık alanın yanında çıktı. Alınan bilgiye göre, ilçe merkezinden siyah dumanları gören vatandaşlar orman yangını ihbarı verdi. Bunun üzerine Orman İşletme Müdürlüğü’nden 3 arazöz ile orman işçileri ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa sürede bölgeye ulaşan ekipler yangının ormana yakın bölgeye atılan plastik atıklar ile molozların yandığını görerek müdahale etti. Ekiplerin müdahalesi ile alevler kısa sürede söndürüldü.

Ekiplerin her ihtimale karşı bölgede soğutma çalışması yaptığı belirtildi.

KIRIKKALE'DE KONTROLDEN ÇIKAN OTOMOBİLİN YAKLAŞIK
Sıradaki Haber Refüje çarpan otomobil metrelerce sürüklendi: 2 yaralı