Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çukurca seralarında 4 mevsim üretim yapılıyor

ÇUKURCA BELEDİYESİNDE ZİRAAT MÜHENDİSİ OLARAK ÇALIŞAN SERVET ERDAL BELEDİYE AİT SERALAR DA İLKBAHAR VE YAZ AYLARINDA DOMATES, SALATALIK VE BİBER ÜRETTİKLERİNİ BELİRTTİ.ZİRAAT MÜHENDİSİ ERDAL SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA İSE MAROL,ROKKA,TURP,TERE OLMAK ÜZERE DAHA ÇOK YEŞİLİK ÜRETİMLERİ OLDUĞUNU BELİRTEREK ŞUANDA KIŞ SEZONUNA GİRDİKLERİ İÇİN YEŞİLLİK EKİM VE DİKİM VE MAHSULLERİNİ ELDE ETTİKLERİNİ İFADE ETTİ. BAŞKAN DÜNDAR VATANDAŞIN SOFRASINDA EN OKONOMİK ŞEKİLDE YER ALIYOR. ÇUKURCA BELEDİYE BAŞKANI ENSAR DÜNDAR BÖLGEMİZDE VERİMLİ TOPRAKLARIN OLMASI BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS VE NİMETTİR. GÖREVE BAŞLADIĞIMIZ GÜNDEN İTİBAREN ÇUKURCA BELEDİYESİ OLARAK TARIM VE ÇİFTÇİLİĞE ÇOK ÖNEM VEREREK BU ALANDA GÜZEL PROJELER ÜRETMEYE VE HAYATA KOYMAYA ÇABA GÖSTERDİK.BİR YANDAN TARLARIMIZIN SU KANALLARINI VE YOL GÖTÜREREK EKİLMEYEN TOPRAKLARIN DEĞERLENDİRİLMESİNE KATKIDA BULUNDUK. İLÇENİN MEVSİMİNİN SICAK OLMASIYLA BERABER BUNU FIRSATA ÇEVİREREK KAYMAKAMLIĞIMIZ İLE ORTAK SERA PROJELERİ ÜRETEREK VATANDAŞLARIMIZA HİBE EDİLDİ.ÖTE YANDAN BELEDİYEMİZ EMİRŞABAN MAHALLESİ BEŞÜK MEVKİSİNDE YILIN 4 MEVSİMİNDE ÜRETİM YAPACAK ŞEKİLDE HAZIRLAYIP ALTAN ISITMALI SERALAR KURDUK. BAŞKAN DÜNDAR SERALARDA ÜRETTİLEN DOĞAL VE ORGANİK ÜRÜNLERİN PİYASANIN YARI FİYATINA VATANDAŞA SUNARAK SOFRALARINDA YER ALMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIĞINI BELİRTTİ. BAŞKAN DÜNDAR AMAÇLARININ ÇUKURCA DA SERACILIĞI YAYGINLAŞTIRARAK İLÇE VE BÖLGENİN SEVZE İHTİYACINI KARŞILAMAK OLDUĞUNU İFADE ETTİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Hakkari’nin Çukurca Belediye tarafından yapılan seralar sayesinde vatandaş ucuz sebze yeme fırsatı yakalıyor.

Çukurca Belediyesi tarafından Emirşaban Mahallesi Beşük mevkiinde kurulan seralarda kış mahsullerin ekim ve üretimine devam ederken, çıkan yeni mahsuller vatandaşın sofralarında yer alıyor. Çukurca Belediyesinde Ziraat Mühendisi olarak çalışan Servet Erdal Belediye ait seralar da ilkbahar ve yaz aylarında domates, salatalık ve biber üretilirken sonbahar ve kış aylarında ise marul, roka, turp, tere olmak üzere daha çok yeşillik üretimi yapılıyor. seralarda 4 mevsim üretim yapıldığını belirten Erdal, şuanda kış sezonuna girdikleri için yeşillik ekim ve dikim ve mahsullerini elde ettiklerini ifade etti.

Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, “Bölgemizde verimli toprakların olması bizim için büyük bir şans ve nimettir. Göreve başladığımız günden itibaren Çukurca Belediyesi olarak tarım ve çiftçiliğe çok önem vererek bu alanda güzel projeler üretmeye ve hayata koymaya çaba gösterdik. Bir yandan tarlarımızın su kanalları ve yol götürerek ekilmeyen toprakların değerlendirilmesine katkıda bulunduk. İlçenin mevsiminin sıcak olmasıyla beraber bunu fırsata çevirerek Kaymakamlığımız ile ortak sera projeleri üreterek vatandaşlarımıza hibe edildi. Öte yandan belediyemiz Emirşaban Mahallesi Beşük mevkisinde yılın 4 mevsiminde üretim yapacak şekilde hazırlayıp alttan ısıtmalı seralar kurduk. Seralarda üretilen doğal ve organik ürünlerin piyasanın yarı fiyatına vatandaşa sunarak sofralarında yer almanın mutluluğunu yaşadık. Amacımız Çukurca’da seracılığı yaygınlaştırarak ilçe ve bölgenin sebze ihtiyacını karşılamak” dedi.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’DEN SEVİNDİREN SU İNDİRİMİ
Sıradaki Haber Balıkesir Büyükşehir, suya yüzde 15 indirim yaptı