Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çerkeş’te sağlık hizmetlerini üst seviyeye taşıyacak projelerde sona yaklaşıldı

ÇANKIRI’NIN ÇERKEŞ İLÇESİNDE SAĞLIK HİZMETLERİNİ ÜST SEVİYEYE TAŞIYACAK TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ, AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU’NDA SONA YAKLAŞILDI.

ÇANKIRI’NIN ÇERKEŞ İLÇESİNDE SAĞLIK

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde sağlık hizmetlerini üst seviyeye taşıyacak Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda sona yaklaşıldı.

2 Mayıs 2023 tarihinde yapımına başlanan 31 Ekim 2024 tarihinde yapımı tamamlanması beklenen 5 bin 865 metrekare arsa alanına, bin 525 metrekare ise toplam kapalı alana sahip olan Çerkeş Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, ilçe halkına konforlu ve nitelikli sağlık hizmeti sunacak. Projeyi yerinde değerlendiren İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’yı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Projelerin ilçede sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi için büyük önem arz ettiğini ifade eden Dr. Sarıkaya, “Çerkeş İlçemize bu yatırımın kazandırılmasında başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Valiliğimize, Millet Vekillerimize, emeği geçen tüm siyasi ve bürokratlarımıza teşekkürlerimi arz ederim” dedi.

ENGELLİLER ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN
Sıradaki Haber Engelliler Araştırma Enstitüsü, otizm araştirmalarında öncü olmaya devam ediyor