Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çankırı’da Cumhuriyet Bayramı öncesinde tören düzenlendi

ÇANKIRI’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ GELENEKSEL ÇELENK BIRAKMA TÖRENİ VE TOP ATIŞI GÖSTERİLERİ DÜZENLENDİ.

ÇANKIRI’DA 29 EKİM CUMHURİYET

Çankırı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi geleneksel çelenk bırakma töreni ve top atışı gösterileri düzenlendi.

Tören çelenk bırakılması ile başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Ardından, top atışlarıyla devam eden program, Çankırı Müzesinde “Cumhuriyet’e Giden Yol: İstiklal Yolu 100. Yıl Sergisi” açılışı ile son buldu.

’İstiklal Yolu, Milli Mücadele’nin sembol ismi olmuştur’

Çankırı Müzesi önünde açıklama yapan Çankırı İstiklal Yolu Eğitim Kültür Turizm ve Gençlik Derneği Başkanı İsmail Çam, “İstiklal Yolu, Milli Mücadele’nin sembol ismi olmuştur. Ordu, bu yolda cephaneler taşıdı ve Türk ordusu bu mücadeleyi destansı bir zaferle kazandı. İstiklal Yolu hakkındaki eserlerin mevcudunun tükenmiş olması sebebiyle, derneğimiz kendi çapında bir dizi çalışma yaptı. Biraz sonra göreceğimiz eserler, projelerden elde ettiğimiz çıktılardan oluşmaktadır” dedi.

Programa, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, gaziler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI 19
Sıradaki Haber Nilüfer’de 19 Mayıs Bayramı coşkusu