Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bitlis’teki sanayilerde kışlık bakım yoğunluğu

BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE HAVALARIN SOĞUMAYA BAŞLAMASI İLE BİRLİKTE ARAÇ SÜRÜCÜLERİ SANAYİNİN YOLUNU TUTMAYA BAŞLADI.

BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE HAVALARIN

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesinde havaların soğumaya başlaması ile birlikte araç sürücüleri sanayinin yolunu tutmaya başladı.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde havaların soğumaya başlaması ile araç sürücüleri, kışlık bakım için sanayinin yolunu tutmaya başladı. Araçların kışlık bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiğini belirten tamirciler, küçük bakımların ihmali ile büyük masrafların ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu. Oto tamircileri, kış mevsimi öncesi sürücülere araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları uyarısında bulunarak, kışlık bakımı ihmal eden araç sahiplerinin kışın oluşabilecek arızalar nedeniyle daha ağır faturalarla karşılaşabileceklerini söyledi.

Kış ayından dolayı yoğunluğun olduğunu belirten motor ustası Muharrem Dalgalan, “Memleketimiz de kış geldiği için araçların kışlık bakımı yapmalarını önemle rica ediyoruz. Çünkü kışlık bakım hem araç sağlığı hem de insan sağlığı için önemlidir. Kışın havalar eksilere düştüğü için ve aracın donmaması için öncelikle antifrizleri değiştirmelerini öneriyoruz. 10 bin kilometrede bir aracın yağının değiştirilmesi gerekiyor. Her yağ bakımında özellikle polen, yağ ve mazot filtreleri mutlaka değişmesi lazım” dedi.