Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Beyşehir’de anız yangınları kazalara davetiye çıkarıyor

KONYA’NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE HASAT SEZONUNUN SONA ERMESİNİN ARDINDAN BİR TÜRLÜ ÖNÜNE GEÇİLEMEYEN ANIZ YANGINLARI, MÜDAHALE EDEN İTFAİYE EKİPLERİNE ZOR ANLAR YAŞATIRKEN, KARA YOLLARINDA DA KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR.

KONYA’NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE HASAT

Konya’nın Beyşehir ilçesinde hasat sezonunun sona ermesinin ardından bir türlü önüne geçilemeyen anız yangınları, müdahale eden itfaiye ekiplerine zor anlar yaşatırken, kara yollarında da kazalara davetiye çıkarıyor.

Özellikle Beyşehir-Isparta ve Beyşehir-Konya kara yolları çevresinde ateşe verilen anızlardan yükselen dumanlar bazı güzergahlarda seyir halinde olan sürücülerin görüş mesafesini zaman zaman sıfıra düşürüyor. Sürücüler yolun yoğun dumanla kaplanmasından dolayı ilerlemekte güçlük yaşarken yavaşlamak zorunda kalıyor, bazı otomobillerin de far yaktıkları görülüyor. Kara yollarında trafiği adeta felç eden bu durum ise trafik kazaları için risk oluşturuyor. Sürücülerden bu yönde gelen şikayetlerin bugünlerde artması nedeniyle bölge trafik ekipleri de dumanların yükseldiği noktalarda bekleme yaparak meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek için çaba sarf ediyor.