Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bayrak Asan Dayı” 100. yıl için balkonda

BAYRAK ASAN DAYI CUMHURİYETİN 100. YILINDA TÜRK BAYRAĞI ASTI

Bu haberin fotoğrafı yok

Türkiye’nin “Bayrak Asan Dayı” olarak tanıdığı, futbol takımlarından siyasi partilere, Kremlin Sarayı’ndan Özgürlük Heykeli’ne kadar caps uygulamaları yapılan Salih Tahtalıoğlu, bu kez Cumhuriyet’in 100. yılı için aynı balkona bayrağını astı. Tahtalıoğlu, herkesin evine ve iş yerine bayrak asmasını istedi.

16 Haziran 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kazlıçeşme’deki “Milli İradeye Saygı” mitinginde pencerelere Türk bayrağı asma kampanyasının başlatması sonrası, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde yaşayan Salih Tahtalıoğlu evinin balkonuna bayrak asmış ve çekilen fotoğrafı internette adeta bir simge haline gelmişti.

Türkiye’nin ’Bayrak Asan Dayı’ olarak tanıdığı internet fenomeni Salih Tahtalıoğlu, bu kez Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için aynı balkona bayrağını astı.

Dursunbey Belediyesi tarafından kendisine hediye edilen Türk bayrağını aynı balkona asan Tahtalıoğlu, “2013 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türk bayraklarını balkonlara ve iş yerlerine asmamızı söyleyince biz de coştuk. Hüdayi arkadaşımız ile beraber Belediyemizin verdiği bayrağı alarak balkonumuza astık. Gururluyuz, mutluyuz. Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılında tekrara bayrağımızı balkona asmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası
Sıradaki Haber BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’dan Bursa iş dünyasına dev yatırım müjdesi