Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Sarıkaya’dan önemli açıklamalar

KAYSERİ MOBİLYACILAR ODASI VE ERCİYES KSS KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERCAN SARIKAYA; TÜRKİYE AĞAÇ İŞLERİ FEDERASYONU’NUN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI.

KAYSERİ MOBİLYACILAR ODASI VE

Kayseri Mobilyacılar Odası ve Erciyes KSS Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarıkaya; Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu’nun Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkan Hüseyin Taklacı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Ercan Sarıkaya, mobilya ve ilişkili sektörlerdeki sorunlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

148 oda ve 150 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük meslek kuruluşlarından olan Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısı, Genel Başkan Hüseyin Taklacı’nın başkanlığında yapıldı. Toplantıya katılan Kayseri Mobilyacılar Odası Başkanı Ercan Sarıkaya; odalara üye kaydında yaşanan sorunlar, hammadde fiyatlarının küçük ve orta boy işletmelere çok büyük sıkıntılar yaşatması, TESK Kanunu, mobilya sektöründe e ticaret ve boya sektöründe çalışanlara yıpranma nedeniyle erken emeklilik tanınması gibi konularda önemli açıklamalar yaptı. Başkan Sarıkaya, ayrıca Halk Bankası’nın tamamıyla esnafın bankası olması gerektiğini, ahilik ilkelerinin daha etkin uygulanmasının lazım geldiğini ve esnafların kendi fuarlarını düzenleyebileceğini vurguladı.

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu’nun Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda kayıt dışı işletmeler, yurt dışı seyahatlerin esnaflar için kolaylaştırılması, zincir marketlerde mobilya satışının engellenmesi, fuarlar için destekler sağlanması, mesleki eğitim gibi ülkemizin önemli konuları ile ilgili de görüşler aktarıldı ve bu sorunlara çözüm getirilmesi talebinde bulunuldu.