Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Uraloğlu Brüksel’de ’Küresel Geçit Forumu’ ve ’Ulaştırma Koridorları Paneli’ne katılacak

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU, 24-25 EKİM’DE BELÇİKA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK KÜRESEL GEÇİT FORUMU’NA VE FORUM KAPSAMINDA DÜZENLENEN ULAŞTIRMA KORİDORLARI PANELİNE KATILACAK.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 24-25 Ekim tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilecek Küresel Geçit Forumu’na ve forum kapsamında düzenlenen ’Ulaştırma Koridorları Paneli’ne katılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yurt dışı temaslarına devam ediyor. Daha önce Türkiye’yi Basra Körfezi’ndeki Faw Limanı’na bağlayacak ve Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar geniş bir bölgeyi etkileyecek Kalkınma Yolu Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri ve Iraklı Bakanlar ile bir araya gelen Uraloğlu, beraberindeki heyetle birlikte 24-25 Ekim tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunacak. İlk olarak Avrupa Birliği (AB) Ulaştırma Komiseri Adina Valean ile bir araya gelecek olan Uraloğlu, ardından AB Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Uraloğlu, ikili görüşmelerin ardından katılımcı ülkeler arasında demiryolu, karayolu, havayolu, liman ve lojistik hizmetlerin iyileştirilerek sürdürülebilir kalkınmanın güçlendirilmesi ve tedarik zincirlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla düzenlenecek Küresel Geçit Forumuna katılacak. AB firmalarının üst düzey temsilcilerinin de katılacağı forumda ’Zirvede Yeşil Enerji, Eğitim ve Araştırma, Kritik Ham Maddeler, Ulaşım Koridorları, Sağlık Ürünleri Üretimi ve Dijital Altyapı’ konularında paneller gerçekleştirilecek.

Uraloğlu, daha sonra sırasıyla THY-Sürdürülebilir Havacılık Yakıtları Etkinliği ve Ulaştırma Koridorları Paneline de katılacak.

AKSU’DA MÜLKİYET PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASININ
Sıradaki Haber Aksu’da 15 hak sahibi daha tapusunu aldı