Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Atatürk özel film gösteri ile anıldı

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 85. YIL DÖNÜMÜNÜ “SON AKŞAM YEMEĞİ” ADLI FİLMİN ÖZEL GÖSTERİMİYLE ANDI.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GAZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünü “Son Akşam Yemeği” adlı filmin özel gösterimiyle andı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü sebebiyle “Son Akşam Yemeği” adlı filmi vatandaşlarla buluşturdu. Kocaeli Kongre Merkezi ve Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde eş zamanlı olarak gösterilen film, büyük ilgi gördü. Atatürk’ü vefatının sene-i devriyesinde anmak için düzenlenen özel film gösterimine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ve çok sayıda partililer katıldı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl dönümüne özel hazırlanan ve 29 Ekim 1923 Cumhuriyet’in ilanının bir gün öncesinde Çankaya Köşkü’nde verilen akşam yemeğini özgün senaryo ile anlatan film, seyirci tarafından çok beğenildi.

Son akşam yemeği

28 Ekim 1923’te Çankaya Köşkü’nde, ülkenin kaderini değiştirecek kararlara imza atılmak üzeredir. Akşam verilecek yemek için mutfakta hummalı hazırlık devam ederken, köşkün yaşlı yamağı Ahir’e köyden ziyaretçi gelir. Çankaya Köşkü’nün üst katında yeni bir yönetim şekline geçiş tartışılıyordur ve ertesi gün Cumhuriyet ilan edilecektir. Köşkün mutfağında ise aşçıdan yamağa tüm çalışanlar hüzün ve mutluluk dolu 24 saate şahitlik edecektir.