Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ağrı’da Filistin için bayrak töreni ve saygı duruşu

İSRAİL’İN FİLİSTİN’E YÖNELİK SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN AĞRI’DA İL GENELİNDEKİ OKULLARDA BAYRAK TÖRENİNDE 1 DAKİKALIK SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU.

Bu haberin fotoğrafı yok

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Ağrı’da il genelindeki okullarda bayrak töreninde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İsrail’in 17 Ekim 2023 tarihinde Gazze’de bir hastaneye düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybedenler ve yaralananlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından üç gün süreyle Milli Yas ilan edilmişti. Bu kapsamda, Ağrı il genelindeki temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 931 okulda, 7 bin 687 öğretmen gözetiminde 133 bin 289 öğrenci; ders bitiminin ardından düzenlenen bayrak töreninde saygı duruşunda bulundu. Ardından öğrenciler hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, tören sonrası yaptığı açıklamada, Filistin halkının acılarını paylaştıklarını belirterek, “İsrail tarafından sivillere yönelik gerçekleştirilen ve son olarak bir hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülkemizde üç gün süreyle Milli Yas ilan edilmiştir. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 21 Ekim 2023 Cumartesi günü güneşin batışına kadar bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür. Gazze başta olmak üzere Filistin’e yönelik İsrail tarafından başlatılan yeni saldırılar ve hastanenin vurulmasıyla tırmanan insanî dramda, kadınlar ve masum çocuklar ile orada tedavi gören yaralılara uygulanan şiddet tüm insanlığın vicdanını yaralamıştır. Bütün çocukların ve ailelerinin ırk, din veya siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapılmadan güvenliklerinin sağlanması, sağlıklarının ve yaşam haklarının korunması; her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı tedbir alınması temel insanî sorumluluklarımızdandır. Bu nedenle; Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen işgal girişimi sonucunda hayatını kaybedenler ve özellikle çocuklar için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in talimatları ile ilimizdeki temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda gerçekleştirilen bayrak törenlerinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuştur. Hayatını kaybeden masum sivillere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, bu katliamların sona ermesini Filistin halkının acılarının bitmesini temenni ediyorum” dedi.

BOLU’NUN MUDURNU İLÇESİNDE HALK EĞİTİM
Sıradaki Haber Maharetli kadınlar eski okul binasında kendi sergilerini açtı