Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

5. Türk Dünyası Yazarlar Kurultayı Keçiören’de düzenlendi

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞUNUN 100. YILI DOLAYISIYLA 19 ÜLKEDEN 100 YAZAR VE ŞAİRİN BİR ARAYA GELDİĞİ “5. TÜRK DÜNYASI YAZARLAR KURULTAYI”NIN BİR AYAĞI KEÇİÖREN ESTERGON TÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞUNUN 100.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla 19 ülkeden 100 yazar ve şairin bir araya geldiği “5. Türk Dünyası Yazarlar Kurultayı”nın bir ayağı Keçiören Estergon Türk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Keçiören’de 19 ülkeden 100 yazar ve şair, 5. Türk Dünyası Yazarlar Kurultayı’nda bir araya geldi. Kurultaya İLESAM Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve birlik üyeleri ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da katıldı. Programda “Türk Dünyası Hizmet Madalyası” takdim edilen Başkan Altınok, “Dilde birlik, ülküde birlik; sağlam ve güçlü bir Türk dünyası için elzemdir. Eserleriyle dünümüze ışık tutan, bugünü ve yarınları aydınlatan tüm yazar ve şairlerimize, İLESAM Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve birlik üyelerine bu anlamlı kurultay ve şahsıma takdim ettikleri ’Türk Dünyası Hizmet Madalyası’ için teşekkür ediyorum. Türk’ün, Turan coğrafyamızın gücü için üretmeye, çalışmaya, bir ve beraber olmaya devam edeceğiz” dedi.

BİTLİS’TE 27 YILDIR HARİK SANATI
Sıradaki Haber 27 yıllık harik ustasından alternatif üretim
Reklamı Geç