Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ziyaret Göleti kıyısında ağaçlandırma ve çevre temizliği yapıldı

AMASYA’DA ZİYARET GÖLETİ KIYISINDA AĞAÇLANDIRMA VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. 11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE GÖLETİN KIYI ŞERİDİNDEKİ ATIKLAR TEMİZLENİRKEN ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE FİDAN DİKİLDİ.

AMASYA’DA ZİYARET GÖLETİ KIYISINDA

Amasya’da Ziyaret Göleti kıyısında ağaçlandırma ve çevre temizliği etkinliği düzenlendi. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte göletin kıyı şeridindeki atıklar temizlenirken öğrencilerle birlikte fidan dikildi.

Etkinliğe Amasya Valisi Yılmaz Doruk’un eşi Meral Doruk öncülük etti. Geçen hafta yaptıkları doğa yürüyüşünde göletin etrafının çöp kurbanı olduğunu fark ettiklerini anlatan Meral Doruk, “Yaptığımız etkinlikle hem çevreyi temizledik. Hem de ağaçlarımızı diktik” dedi.

Atık toplarken para buldu

Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evlerinden etkinliğe katılan 11 yaşındaki Sercan Civelek de atık toplarken bulduğu 60 TL parayı öğretmenlerine teslim etti. Meral Doruk, örnek davranışı dolayısıyla Civelek’i kutladı.

Etkinliğe, Amasya Orman Bölge Müdürlüğü, Ziyaret Belediyesi ve Amasya Gençlik Merkezi’nden yetkililer ile çevre gönüllüleri de katıldı.