Zihin Mimarı Piraye’den: Seyir

Sorunlarınızın tek kaynağının “dış dünya” olduğuna mı inanıyorsunuz? Sizi buna inandıran içinizdeki o hiç susmayan sesin peşine düşmeye hazır mısınız? Özgürlüğe ve gerçeğe doğru dönüşümün yolculuğu başlıyor. Seyir, bu topraklardan bir kadının hikayesini, değişimini, dönüşümünü, kendini yeniden var etmesini anlatıyor.
 Zihin Mimarı Piraye’den: Seyir

Seyir, insanın işlemeyen yaşamının tek kaynağının, kendisi ve dünya ile ilgili inançlarıyla dolu zihin içeriği olduğunu keşfederek, çözüm için tek etkili formülün zihinden özgürleşerek kendi gerçeğini yaşamaya başlamak olduğunu savunan bir yazarın kaleminden dökülüyor.

Yazar, zihin konusunda edindiği bilgiler, ulaştığı anlayışlar doğrultusunda geliştirdiği metodolojisini, insanın özgürleşmesi tutkusunu daha fazla kişi ile paylaşabilmek için bir roman kurgusunda ortaya koyuyor ve okuyucunun dönüşüm yolculuğunu başlatabilmesini hedefliyor. Seyir’de, tıpkı yaşamda olduğu gibi karakterler ve olaylar kurgu, yaşanan deneyimler ise gerçek. Seyir’in başrolünde ise bir kadın var.

İçindeki insanın işleyememesi sorununun çözümünü bulma baskısının peşinden giden Piraye, insan zihni ve kurgulanan sahte benlik çözümlemeleri sonucu ortaya koyduğu mantıksal dönüşüm metodolojisi ile arayışının da mutlu sona erdiğini ve kendi bireysel dönüşümünü gerçekleştirip bolluk, neşe ve yaratıcılık ile dolu bir yaşama geçiş yaptığını söylüyor. Sonrası ise bunu paylaşma tutkusu ile şekillenen bir yaşam.

Kendini keşfet, “gerçekten ve gerçekte yaşa”

İnsanın kendine özgü benzersiz bir tasarım içerisinde doğduğunu ve bunu yaşama yansıtabilmesi konusunda önündeki tek engelin gerçek dışı sanrılar ve boş hikayeler olduğunu anlatan Seyir, gerçeği bulma yönünde aldığı bir davet sonucu o yöne koşup kendini bulmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın