Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yukarı Haydan Mahallesinin kanalizasyon inşaatı tamamlandı

DİYARBAKIR SU VE KANALİZASYON İDARESİ (DİSKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, EĞİL İLÇESİ YUKARI HAYDAN MAHALLESİ KANALİZASYON ŞEBEKESİ İNŞAATINI TAMAMLAYARAK VATANDAŞLARIN HİZMETİNE SUNDU.

DİYARBAKIR SU VE KANALİZASYON

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Eğil ilçesi Yukarı Haydan Mahallesi kanalizasyon şebekesi inşaatını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, gelirlerini kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde yatırıma dönüştürmeye devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı, Eğil ilçesi Yukarı Haydan Mahallesinde tamamladığı kanalizasyon şebekesi çalışmalarında 4 bin 944 metre muhtelif çaplarda koruge ve beton boru döşedi. 133 adet 1000 milimetre prefabrik silindirik, 100 adet 80×80 santim parsel baca ve 1000 metre 150 milimetre koruge parsel bağlantı şebekesi yapıldı.

1 adet 1000 kişilik fosseptiğin de inşa edildiği çalışmalar sonunda zarar gören yollara 437 metrekare kilitli parke taşı döşendi. 989 bin 646 TL sözleşme bedelli Eğil ilçesi Yukarı Haydan Mahallesi kanalizasyon şebekesi inşattı 180 günde tamamlandı.