Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yoğunluk yaşayan oto lastikçilerde randevulu sistem

KARABÜK’TE 1 ARALIK İTİBARIYLA BAŞLAYACAK OLAN ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI NEDENİYLE OTO LASTİKÇİLER YOĞUNLUĞU AZALTMAK İÇİN RANDEVU SİSTEMİ İLE ÇALIŞIYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karabük’te 1 Aralık itibarıyla başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle oto lastikçiler yoğunluğu azaltmak için randevu sistemi ile çalışıyor.

25 Kasım’da İstanbul’da başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması Karabük’te 1 Aralık itibariyle uygulanmaya başlayacak.

Uygulamayı beklemeden değişim yapmak isteyen sürücüler kentteki oto lastikçilerde sıra oluşturdu.

Taleplere karşılık vermek için yoğun mesai harcayan bazı lastikçiler randevu sistemi ile çalışmaya başladı.

Oto lastik ustası Çetin Karaoğlu, iki haftadır yoğunluk yaşadıklarını belirterek, “Kar bu yıl erken geldi. Oto lastikçilerde ana baba günü oldu. Hep sıradalar. Randevuyla çalışıyoruz. Genelde sıraya alıyoruz, olmadı telefonlarını alıyoruz. Sıra geldiğinde haber veriyoruz. Bazıları arabaların anahtarını bırakıyor. Yapıp kenara alıyoruz. Geldiği zaman veriyoruz” dedi.

Karaoğlu, bu uygulama ile yoğunluğun önüne geçtiklerini söyledi.

Kışlık lastiklerini taktırmaya gelen Mehmet Temel, yoğunluk başlamadan ve kara hazırlıksız yakalanmamak için lastikleri değiştirttiğini aktardı.

Oto lastik ustası Adem Şimşek, zorunlu kış lastiği uygulamasının 25 Kasım’da İstanbul’da uygulanmaya başlamasının ardından Karabük’te de yoğunluk oluştuğunu ifade ederek, “Sıra usulü çalışıyoruz. Gelen müşterilerimizin işini hızlıca yapmaya çalışıyoruz. Fazla bekletmeden müşterilerimizi bu şekilde işlerini hemen halletmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

HAYATINI KAYBEDEN GAZETECİ YALÇIN SÖNMEZ
Sıradaki Haber Gazeteci Yalçın Sönmez son yolculuğuna uğurlandı