Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yenişehir’de ‘nev bahçe’ için ilk adım atıldı

DİYARBAKIR MERKEZ YENİŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN ÜÇKUYU MAHALLESİ’NDE 30 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE, İÇERİSİNDE ORGANİK ÜRÜN ÜRETİM BİNASI, TARIM HOBİ BAHÇESİ ,SATIŞ BÜFELERİ, MEYVE BAHÇELERİ VE EKOLOJİK BİNA BULUNAN NEV BAHÇE PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ.

DİYARBAKIR MERKEZ YENİŞEHİR İLÇE

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından Üçkuyu Mahallesi’nde 30 bin metrekare alan üzerine, içerisinde organik ürün üretim binası, tarım hobi bahçesi, satış büfeleri, meyve bahçeleri ve ekolojik bina bulunan ’Nev Bahçe’ projesi hayata geçirildi.

Üçkuyu Mahellesi’nde organik tarıma vatandaşları teşvik etmek ve üretimde öncü olmak amacıyla bölgede örnek olacak Nev Bahçe Projesinin kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci Nev Bahçe projesinde doğal tarım ilkeleri uygulanarak, ata tohumlarından üretilen fidelerle organik sebze ve meyve yetiştirileceğini söyledi. Nev Bahçe Projesi ile aynı zamanda ilçede dayanışmanın en güzel örneğinin sergileneceğini belirten Kaymakam Beşikci, “Bu projemizde vatandaşlarımız organik üretimin her aşamasında yer alacak ve elde etmiş olduğu ürünlerin de satışını yapabilecektir. Nev Bahçemizde tarım hobi bahçesi, yöresel yemek mutfağı, kesme çiçek üretim serası, üretim tesisi, meyve ve sebze bahçeleri, piknik alanları, kadın kooperatifleri satış büfeleri, kendi elektriğini üretebilen, yeşil çatılı, çevre dostu ve teknolojik altyapıya sahip ekolojik bina yer alacaktır. İlçemize yeni bir soluk getirecek olan Nev Bahçemiz ile köye özlem duyan vatandaşlarımızın özlemlerini gidermiş olacağız” dedi.