Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin’ Eğitimleri 9 Bin Öğretmene Ulaştı

Adel Kalemcilik, 2012 yılında başlattığı ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliğiyle sürdürdüğü ‘Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin’ eğitimleri ile 7 yılda 9 bin öğretmenle buluştu
 Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin’ Eğitimleri 9 Bin Öğretmene Ulaştı

Nesillerin eğitimine ve gelişimine eşlik eden Adel Kalemcilik, İz Bırakan 50.yılında sektöre değer katan projelere imza atmaya devam ediyor. Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliğiyle yürüttüğü ‘Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin’ eğitimleriyle Adel Kalemcilik, öğretmenlerin kendi yaratıcılık potansiyellerinin farkına varmalarına ve inovatif yöntemler kullanarak eğitim süreçlerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor. 2012’den bu yana devam eden eğitimler bu yıl 1000’in üzerinde öğretmenle buluştu. Katılımcılar, Faber-Castell’in ürünleriyle yaratıcı tasarım ve öğrenme stilleri konularında da deneyim kazandı.

Eğitimler 2020’de de devam edecek

Sürdürülebilir birçok farklı projeye destek veren Adel Kalemcilik, bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılması, eğitim sektöründe ihtiyaç duyulan konularda farkındalık yaratılması konularında farklı işbirlikleri ve çalışmaları hayata geçiriyor. Öğretmene odaklanan “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” projesi, öğretmenlerin sahip oldukları yaratıcılık potansiyellerini fark etmeleri ve yetkinliklerini geliştirmeleri üzerine kurgulanıyor.

Birbirinden değerli ve alanında uzman eğitimcilerin katılımıyla gerçekleşen eğitimler, öğretmenlere yaratıcılığa dair yeni bakış açıları ve vizyon kazandırdı. Gerçekleştirilen eğitimler kapsamında ayrıca çocuklara pedagojik olarak yaklaşma ve yaratıcılığı harekete geçirme yöntemleri aktarıldı.

Eğitimlerde yaratıcılık odaklı vizyon konuşmaları yapan Prof.Dr.Belma Tuğrul, yaratıcı öğretimin çocukların gelişimi üzerinde ne kadar etkili olduğunu aktardı. Tuğrul, çocukların el becerilerini kazanmasının, zihin ve duygularını bir arada kullanarak çalışmasının öğrenme süreçlerini nasıl daha fazla hızlandırdığı konusunda tecrübelerini paylaştı. Bununla birlikte katılımcılar, oyunların çocuklar üzerindeki etki ve önemi hakkında bilgiler edindi.

ÖRAV işbirliği ile 7 yıldır öğretmenlerin ve eğitim modellerinin gelişimine katkı sağlayan Adel Kalemcilik, 2020’de daha fazla öğretmene ulaşmayı hedefliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap