Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yaralı köpek uzatılan el ile hayata tutundu

SAMSUN’UN 19 MAYIS İLÇESİNDE BİR ÖĞRETMEN, ANA YOL KENARINDA YARALI HALDE BULDUĞU KÖPEĞİN TEDAVİSİNİ YAPTIRDIKTAN SONRA ELLERİYLE BESLEYEREK HAYATA KAVUŞTURDU. YENİDEN KOŞMAYA BAŞLAYAN KÖPEK SAĞLIĞINA KAVUŞTU.

Bu haberin fotoğrafı yok

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde bir öğretmen, ana yol kenarında yaralı halde bulduğu köpeğin tedavisini yaptırdıktan sonra elleriyle besleyerek hayata tutundurdu.

Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Emine Kadıoğlu Uluçay, yaklaşık 1 ay önce aracıyla Bafra’dan Samsun’a giderken 19 Mayıs ilçe girişinde ana yol kenarında kaldırımda yatan köpeği gördü. Aracını park edip yanına gittiğinde, köpeğin ayağa kalkamadığını fark etti. Aracına aldığı köpeği 19 Mayıs ilçesinde veterinere götürdü. Burada yapılan kontrolde sağ kalçasında kırık tespit edildi. Veteriner, tedavisinin yapılması için röntgen çekilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine yaralı köpekle birlikte Bafra’ya gelen öğretmen, özel bir veteriner kliniğine giderek köpeğin tedavisini yaptırdı. Tedavisinin ardından ismini ’Engiz’ koyduğu köpeği okul bahçesinde hazırladığı alanda koruma altına aldı. Kalçasında kırık nedeniyle yürüyemeyen köpeği hafta sonları da dahil okula gelerek her gün elleriyle besleyerek tedavisine devam eden öğretmen, ona anne şefkati gösterdi. Tedaviye cevap veren Engiz isimli köpek ayağa kalkarak yeniden koşmaya başladı.

Öğretmen Kadıoğlu, “Bir canı hayata döndürmek gerçekten çok güzel. Biz bu köpeği Samsun’a eşimle birlikte giderken yol kenarında araba çarpmış halde bulduk. Veteriner hekime götürdük. Röntgenini çektirdik. Sonra okulumun arka bahçesinde hazırladığım alana getirdik. İlaçlarını verdik. Beslemesini yaptık ve bir canı hayata döndürdük. İlk zamanlar kalkamıyordu, yürüyemiyordu, dehşet derecede korkuyordu. Ellerimle besledim, ilacını ellerimle içirdim. Şu anda da okulumuzun köpeği haline geldi. Aşılarını yaptırdık, iç dış parazitini, kuduz aşısını, karma aşılarını yaptırdık. Artık okulumuzun köpeği oldu. Adını da Engiz koyduk” dedi.

MALATYA POLİSİNDEN 15 TEMMUZ ANISINA
Sıradaki Haber Malatya polisinden 15 Temmuz anısına kan bağışı