Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yalova’da deprem sonrası öğrencilerin tahliyesi güvenlik kamerasında

MERKEZ ÜSSÜ MARMARA DENİZİ GEMLİK KÖRFEZİ OLAN 5.1 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM SONRASINDA YALOVA’DA BİR OKULDA ÖĞRENCİLERİN TAHLİYE ANI GÜVENLİK KAMARALARI TARAFINDAN KAYDEDİLDİ.

MERKEZ ÜSSÜ MARMARA DENİZİ

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Yalova’da bir okulda öğrencilerin tahliye anı, güvenlik kamaraları tarafından kaydedildi.

Yalova’da deprem sonrasında bazı okullarda öğrencilerin bahçeye tahliyesi gerçekleştirildi, bu anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Yalova Bilge Okulları Müdürü Nazmi Karahasanoğlu, deprem sonrası yaşananlarla ilgili, “Deprem okulumuzda az da olsa hissedildi. Tüm sınıflarımızda deprem tatbikatlarında yapıldığı şekilde çök, tutun, kapan uygulandı. Daha sonra bütün çocuklarımız sırayla güvenli şekilde okuldan boşaltıldı. Daha önceden belirlenmiş acil toplama yerinde toplandık. Çocuklara burada yeniden depremle ilgili bilgilendirme yapıldı” dedi.

Öte yandan, Yalova Valisi Hülya Kaya ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk kentte depremle ilgili herhangi bir olumsuzluk olmadığını açıkladı.